Strona główna > Piłka nożna > II liga
II liga: Limanovia lepsza od Garbarni, pocieszyła się po kuriozalnej stracie punktów2013-08-03 21:54:00

W II-ligowych derbach Małopolski Garbarnia Kraków przegrała z Limanovią Szubryt 0-3. To druga porażka podopiecznych trenera Roberta Orłowskiego w tym sezonie.

Dla Limanovii to pierwsze trzy punkty, bo te z pierwszej kolejki, wywalczone w meczu ze Stalą Stalowa Wola straciła walkoweremw związku z występem nieuprawnionych zawodników. Klub z Limanowej debiutujący na szczeblu II ligi nie dopełnił formalności związanych ze zgłoszeniem zawodników. Po potwierdzeniu piłkarzy w Małopolskim Związku Piłki Nożnej, którego dokonał trener Dariusz Siekliński, potem nie przesłał pisemnej listy zawodników do prowadzącego rozgrywki Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.  Kiedy sprawa wyszła na jaw limanowianie słali do PZPN dość kuriozalne wyjaśnienia, że ich zaniedbanie wzięło się stąd, że mieli kłopoty ... z faksem i internetem...

Stratę punktów na własne życzenie powetowali sobie w spotkaniu z Garbarnią, pokonując krakowian na Suchych Stawach 3-0, a już do przerwy prowadząc 2-0. W 5 min po asyście Pietrasa do bramki trafił Skiba, tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Arkadiusz Serafin. W 57 min na uderzenie z dystansu zdecydował się Skiba. Bramkarz Garbarni Robert Błąkała niespodziewanie wypuścił ją z rąk, a ta wpadła do bramki.

2. kolejka II ligi, gr. południowa:
GARBARNIA Kraków - LIMANOVIA Szubryt Limanowa 0-3 (0-2)
0-1 Artur Skiba 5
0-2 Arkadiusz Serafin 45
0-3 Artur Skiba 57
Sędziowali Robert Podlecki oraz Mariusz Szumigaj i Maciej Szyduk. Żółte kartki: Górecki - Serafin, Garzeł, Pietras.
GARBARNIA: Błąkała – Senderski (46 Byrski), Piszczek (86 Kaczor), Pluta, Mateusz Kowalski – Metz, Górecki (63 Abdalla), Fedoruk, Wajda – Ogar, Leszczak (66 Kalicki).
LIMANOVIA: Sotnicki – Hudecki (87 Majcher), Kulewicz, Garzeł , Basta – Serafin , Pietras , Sadio (58 Orzechowski), Pyciak (82 Komorek) – Skiba , Mężyk (66 Sane).

18Elana Toruń341912-5231021
Lech Rypin wycofał się 26.02.2013, począwszy od 18. kolejki mecze z udziałem tej drużyny będą weryfikowane jako walkower 0-3