Strona główna > Piłka nożna > Liga Europejska
Obrona Częstochowy dała Legii wygraną w Turcji2014-10-02 21:36:00

Legia Warszawa wygrała w Turcji z Trabzonsporem 1-0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Zwycięskiego gola zdobył Michał Kucharczyk w 16. minucie.

Trabzonspor – Legia Warszawa 0-1 (0-1)

0-1 Michał Kucharczyk 16

Sędziował Viktor Kassai (Węgry). Żółte kartki: Constant, A. Papadopoulos, Sefa Yılmaz – Żyro (2), Brzyski, Kucharczyk, Dossa Júnior, Duda. Czerwona kartka: Żyro (88, dwie żółte).

TRABZONSPOR: Onur Kıvrak (65 Fatih Öztürk) – Bosingwa, Belkalem, A. Papadopoulos, Musa Nizam – Fatih Atik (46 Sefa Yılmaz), Medjani, Constant, Ekici (76 Yatabaré), Waris – Óscar Cardozo.

LEGIA: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Dossa Júnior, Brzyski – Żyro, Vrdoljak, Jodłowiec, Duda, Kucharczyk (90+5 Kosecki) – Radović (90+1 Saganowski).

Legia zrewanżowała się rywalom za dwie porażki w Lidze Europy w poprzednim sezonie. Po sukces sięgnęła bardzo szczęśliwie, gdyż to Trabzonspor miał ogromną przewagę, zwłaszcza w II połowie przedłużonej przez arbitra wskutek przerw w grze i kontuzji bramkarza gospodarzy o 8 minut.

Zwycięski gol padł w 16. minucie, gdy po podaniu Vrdoljaka Kucharczyk znalazł się sam przed golkiperem i celnie uderzył w "długi" róg. Później miał jeszcze jedną podobną okazję (z podania Dudy), ale piłkę spod nóg wybił mu Bosingwa.

Zespół turecki przeważał, miał sporo dobrych sytucji, ale bramka Kuciaka była dziś zaczarowana. Przewagę Trabzonsporu potwierdza statystyka: 25:3 w strzałach (6:1 w celnych), 7:1 w kornerach, 62:38% w posiadaniu piłki.

4. Metalist             2  0  1-3

Następne mecze 23 października o godz. 19: Trabzonspor - Lokeren i Metalist - Legia (we Lwowie).