Strona główna > Piłka ręczna
Rosjanki pokonane, Polki w półfinale MŚ!2015-12-16 20:32:00

Gang Rasmussena awansował do półfinału rozgrywanych w Danii mistrzostw świata piłkarek ręcznych. Polki, po fantastycznej walce, wygrały z niepokonanymi dotychczas Rosjankami 21-20 i w piątek zmierzą się z Holenderkami.

Herning: Polska - Rosja 21-20 (11-9)

POLSKA: Anna Wysokińska (40 proc..), Weronika Gawlik (55 proc.) - Monika Kobylińska 6, Monika Stachowska, Iwona Niedźwiedź 1, Agnieszka Kocela 2, Karolina Kudłacz-Gloc 5, Aneta Labuda, Karolina Zalewska 2, Małgorzata Stasiak 1, Patrycja Kulwińska 2, Kinga Achruk 2.

ROSJA: Anna Sedoykina (33 proc.), Tatiana Erokhina (25 proc.), Viktoria Kalinina (0) - Polina Kuznetcova 4, Daria Dmitrieva 1, Anna Sen, Olga Akopian 4, Anna Vyakhereva 5, Vladlena Bobrovnikova, Ksenia Makeeva 1, Ekaterina Marennikova 1, Irina Bliznova 1, Olga Chernoivanenko, Polina Vedekhina, Ekaterina Ilina 3, Tatian Khmyrova.

Polki od początku imponowały walecznością, kapitalnie grały w defensywie i choć kilka razy nie wykorzystały idealnych sytuacji w ofensywie, to i tak w I połowie miały lekką przewagę bramkową. Po 10 minutach było 4-1, po 19 minutach 6-6, a 3 minuty później 7-6. Monika Kobylińska nie myliła się w tym okresie, zdobyła 4 gole. Później nasze wykorzystały osłabienie rywalek (podwójna kara 2-minutowa) i odskoczyły na 10-7, by do przerwy prowadzić 11-9.

Na początku II połowy Rosjanki wyrównały (11-11), ale biało-czerwone skutecznie odpowiedziały (14-11, 15-12), by następnie zanotować koszmarny przestój w grze. Przez 10 minut Polki nie potrafiły strzelić bramki, straciły natomiast 5. Przy stanie 15-17 kluczową interwencją popisała się Weronika Gawlik (zmieniła bardzo dobrze spisującą się do przerwy Annę Wysokińską), która obroniła rzut karny. Za moment wprawdzie Kinga Achruk trafiła z karnego w poprzeczkę, ale dwie świetne akcje Agnieszki Koceli dały nam remis po 17. Równowaga utrzymywała się do końca. W 55. minucie było 20-20 i od tej pory żadna drużyna nie poprawiła swego dorobku. Świetnie broniła Gawlik (wybrana MVP meczu, mimo że grała tylko 17 minut!), a w ataku - na 42 sekundy przed końcem - drogę do rosyjskiej bramki znalazła Kobylińska. Biało-czerwone nie pozwoliły już sobie odebrać zwycięstwa i po końcowym gwizdku rozpoczęła się euforia!

Ćwierćfinały MŚ piłkarek ręcznych, Dania 2015:

Holandia - Francja 28-25 (15-12)

Polska - Rosja 21-20 (11-9)

Norwegia - Czarnogóra 26-25 (13-11)

Dania - Rumunia po dogrywce 30-31 (10-13, 27-27)

W ostatniej sekundzie regularnego czasu Neagu nie wykorzystała karnego dla Rumunii, jej strzał obroniła Poulsen. Zwycięskiego gola dla Rumunek zdobyła Nechita na sekundę przed końcem dogrywki. MVP meczu została Neagu, która strzeliła 15 goli!!!