Strona główna > Piłka ręczna
Polki w ćwierćfinale MŚ!2015-12-14 21:00:00

Polki pokonały Węgierki 24-23 i awansowały do ćwierćfinału MŚ piłkarek ręcznych! Kolejnymi rywalkami biało-czerwonych będą w środę Rosjanki.

Herning (Dania): POLSKA – WĘGRY 24-23 (13-14)

POLSKA: Gawlik, Wysokińska – Kobylińska 3, Stachowska 1, Niedźwiedź 2, Gadzina, Kocela 1, Kudłacz-Gloc 8, Pielesz, Zych, Łabuda, Zalewska 1, Sądej 1, Stasiak, Kulwińska 3, Achruk 4.

WĘGRY: Biro, Kiss – Szollosi-Zacsik 4, Triscuk 2, Szucsanszki 5, Gorbicz 3, Pappne-Szamoransky, Bognar-Bodi, Szekeres, Mayer 1, Planeta, Hornyak 5, Erdosi, Kovacsicz, Tomori 1.

Otwarcie było bardzo efektowne. Karolina Kudłacz-Gloc zdobyła pierwsze trzy bramki. Po kwadransie Polki prowadziły 10-4. Rywalki odrobiły jednak straty (11-11), a do przerwy miały jednobramkową przewagę.

Przez 5 minut II połowy żadna z drużyn nie poprawiła dorobku. Pierwsze przebudziły się Węgierki, zrobiło się 13-16. Dzięki świetnej postawie Anny Wysokińskiej w bramce nie zdołały nam odskoczyć. Biało-czerwone wyrównały (17-17, 21-21). Ostatni kwadrans był prawdziwym horrorem. Kapitalnie spisywała się w decydujących momentach Kudłacz-Gloc, która strzeliła ostatnie trzy gole, w tym jednego w osłabieniu. W 54. minucie było 24-22 dla naszego zespołu. W dramatycznej końcówce doskonale broniła Wysokińska, jej koleżanki walczyły w obronie jak lwice, w efekcie Madziarki nie zdołały odebrać podopiecznym trenera Kima Rasmussena zwycięstwa.

MVP meczu została Anna Wysokińska (47 proc. skuteczności).