Strona główna > Piłka nożna
Cracovia dogoniła Pogoń2021-09-18 23:05:00

W 8. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała w Szczecinie z Pogonią 1-1.

Pogoń Szczecin - Cracovia 1-1 (1-0)

1-0 Kacper Kozłowski 24

1-1 Rafał Kurzawa 78 (samob.)

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Kucharczyk, Kozłowski, Dąbrowski, Triantafyllopoulos - Lusiusz, Pestka, van Amersfoort. Widzów 7833.

POGOŃ: Stipica - Stolarski, Triantafyllopoulos, Malec, Mata - Kucharczyk (83 Silva), Dąbrowski, Drygas (60 Grosicki), Kozłowski (60 Żurawski), Kurzawa (82 Kowalczyk) - Parzyszek (78 Zahovic).

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jugas, Rodin, Pestka - Hanca (77 Loshaj), Lusiusz (71 Rivaldo Jr.), Rasmussen (59 Balaj), Sadikovic (77 Knap), Ogorzały (71 Myszor) - van Amersfoort.

Cracovia mogła objąć prowadzenie w 2. minucie. Van Amersfoort podał do Ogorzałego, ale ten przegrał pojedynek sam na sam ze Stipicą.

Później przeważała Pogoń, co udokumentowała golem w 24. minucie. Mata zacentrował z lewego skrzydła prosto na głowę do Kozłowskiego, który z 5 m pokonał bramkarza. W 42. minucie mógł podwyższyć Kucharczyk. Po jego centrostrzale z lewej strony piłka trafiła w poprzeczkę.

Pięć minut po przerwie szansę mieli goście, lecz Hanca uderzył z 10 m niecelnie. Szczecinianie byli bliscy powodzenia w 77. minucie, gdy Żurawski główkował z poprzeczkę.

Po chwili padł wyrównujący gol dla Pasów. Z prawej strony na linię "piątki" kopnął Myszor, lot piłki głową przeciął Kurzawa zaliczając samobójcze trafienie.

W 80. minucie powinno być 2-1 dla Pogoni. Z lewej strony dośrodkował Grosicki, a Żurawski w stuprocentowej sytuacji posłał futbolówkę głową obok słupka.

W 84. minucie zwycięską bramkę dla goście mógł zdobyć Knap, strzelił z kilkunastu metrów, lecz Stipica odbił piłkę w bok.

Więcej okazji już nie było i Pogoń straciła pierwsze punkty u siebie.

Statystyka meczu: 16:6 w strzałach, 3:3 w celnych, 57:43% w posiadaniu piłki, 4:2 w kornerach i 107:111 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.