Strona główna > Piłka nożna
Liga Narodów: Bez szans z Holandią2020-09-04 23:42:00

W pierwszym meczu Ligi Narodów piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Amsterdamie z Holandią 0-1.

Holandia - Polska 1-0 (0-0)

1-0 Steven Bergwijn 61

Sędziował Georgi Kabakov (Bułgaria). Żółte kartki: de Roon, Depay, F. de Jong - Piątek, Klich, Jóźwiak, Glik, Bednarek. Widzów 0.

HOLANDIA: Cillessen - Hateboer, Veltman, van Dijk, Aké - de Roon, Wijnaldum, F. de Jong - Bergwijn (74 van de Beek), Depay, Promes (90+2 L. de Jong).

POLSKA: Szczęsny - Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński - Szymański, Krychowiak, Klich, Jóźwiak (71 Grosicki) - Zieliński (77 Moder) - Piątek (63 Milik).

Jeszcze w I połowie jako tako to wyglądało, ale po przerwie biało-czerwoni byli w nieustającej defensywie. Wyższość techniczno-taktyczna gospodarzy była poza wszelką dyskusją. Niby był to mecz Ligi A, ale tak naprawdę gramy w niższej lidze niż rywale.

Holendrzy mieli pierwszą świetną okazję w 21. minucie, gdy Promes uderzył z lewej strony w "długi" róg, ale minimalnie chybił.

Nasz zespół miał jedyną szansę w tym meczu w 32. minucie. Z prawego skrzydła zacentrował Kędziora, a Piątek uderzył z pierwszej piłki. Niestety, w te okolice, gdzie stał Cilissen, który z refleksem wypiąstkował futbolówkę.

Tuż przed przerwą gola dla miejscowych mógł zdobyć F. de Jong, trafił jednak w słupek.

W II połowie dominacja "Pomarańczowych" była bezdyskusyjna. W 58. minucie wynik mógł otworzyć Depay, ale przeszkodził mu efektownym i efektywnym wybiegiem Szczęsny. Trzy minuty później był już bezradny. Do podania F. de Jonga na dalszy słupek doszedł Hateboer (Bereszyński mu w tym nie przeszkodził), dograł w pole bramkowe do Bergwijna, który z 3 m wpakował piłkę do pustej bramki.

W dalszej fazie spotkania Holendrzy bawili się z naszymi w kotka i myszkę, kontrolując przebieg gry.