Strona główna > Piłka nożna
Cracovia nie zdobyła twierdzy w Gliwicach2019-04-27 07:19:00

W trzecim meczu grupy mistrzowskiej w piłkarskiej ekstraklasie Cracovia doznała trzeciej porażki, tym razem 1-3 z Piastem w Gliwicach.

33. kolejka: Piast Gliwice - Cracovia 3-1 (1-1)

1-0 Aleksandar Sedlar 11 (karny)

1-1 Airam Cabrera 32 (karny)

2-1 Aleksandar Sedlar 66

3-1 Paweł Tomczyk 88

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Mokwa, Badia - Cabrera (4żk), Dimun, Cecaric, Hernandez (8żk), Wdowiak. Widzów 6104.

PIAST: Plach - Mokwa, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Jodłowiec - Konczkowski, Valencia (90+1 Mak), Hateley, Badia (71 P. Sokołowski) - Parzyszek (78 Tomczyk).

CRACOVIA: Peskovic - Rapa (79 Piszczek), Helik, Datkovic, Siplak - Hanca, Dimun (46 Wdowiak), Gol, Cecaric (67 Pik) - Hernandez, Cabrera.

Cracovia przegrała trzeci z rzędu mecz, a w czwartym - 5 maja z Lechią - zagra bez Cabrery i Hernandeza, którzy będą pauzować za kartki. Ta sytuacja nie poprawia rokowań.

Goście już w 3. minucie mogli zdobyć gola. Gol uderzył z 18 m, ale Plach odbił piłkę do boku. Pięć minut później Dimun nieodpowiedzialnie sfaulował Valencię i po analizie VAR sędzia podyktował karnego dla Piasta. Sedlar wykonał go bezbłędnie. W 28. minucie miejscowi mieli kolejną okazję. Hateley przymierzył z wolnego z lewej strony pod poprzeczkę, Peskovic wybił jednak futbolówkę nad bramkę.

W 30. minucie, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, Mokwa powalił na ziemię Cecarica i tym razem arbiter odgwizdał jedenastkę dla Pasów. Cabrera strzelił w środek bramki i było 1-1. To 14. gol Hiszpana w tym sezonie i 6. z karnego.

Krakowianie zaraz po przerwie przeprowadzili ładną akcję. Cabrera podał na wolne pole do Wdowiaka, ten minął bramkarza, lecz kąt do strzału był zbyt ostry, by piłka znalazła się w siatce.

Piast zdobył zwycięską bramkę w 66. minucie ze stałego fragmentu gry. Badia zacentrował z rzutu rożnego na dalszy słupek, a Sedlar ograł Gola i z 3 m uderzył w krótki róg między nogami Peskovica. W 80. minucie mógł podwyższyć Sokołowski, ale golkiper obronił bombę z 14 m. Trzy minuty później podobną interwencją po drugiej stronie boiska popisał się Plach, po strzale Hernandeza.

Gliwiczanie przypieczętowali zwycięstwo w 88. minucie. Sokołowski odebrał piłkę Hernandezowi, zagrał na prawo do Konczkowskiego, ten do środka do Tomczyka, którzy z 10 m trafił na 3-1. Piast tym samym zapewnił sobie udział w europejskich pucharach, a poza tym włączył się do walki o mistrzostwo Polski. To siódma kolejna wygrana drużyny trenera Waldemar Fornalika u siebie!