Strona główna > Piłka nożna
Liga Narodów: Remis biało-czerwonych w Bolonii2018-09-08 12:33:00

W premierowym meczu Ligi Narodów UEFA piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w Bolonii z Włochami 1-1. Biało-czerwoni prowadzili 1-0 po golu Zielińskiego. Gospodarze wyrównali z karnego podyktowanego za niefortunną interwencję Błaszczykowskiego.

Bolonia: Włochy - Polska 1-1 (0-1)

0-1 Piotr Zieliński 40

1-1 Jorginho 78 (karny)

Sędziował Felix Zwayer (Niemcy). Żółte kartki: Chillini - Klich, Błaszczykowski, Fabiański. Widzów 24 tys.

WŁOCHY: Donnarumma - Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Biraghi - Pellegrini (46 Bonaventura), Jorginho, Gagliardini - Bernardeschi, Balotelli (61 Belotti), Insigne (71 Chiesa).

POLSKA: Fabiański - Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca - Kurzawa, Krychowiak, Klich (55 D. Szymański), Błaszczykowski (80 Pietrzak) - Zieliński (66 Linetty) - Lewandowski.

Włosi są niepokonani u siebie od 46 meczów. Reprezentacja Polski, pod wodzą debiutującego w roli trenera Jerzego Brzęczka, była blisko przerwania tej serii. Ostatecznie skończyło się remisem. Biało-czerwoni zresztą w Italii jeszcze nigdy w historii nie wygrali (3 porażki i 3 remisy).

W I połowie bardziej poukładana była gra polskiego zespołu, który już w 6. minucie powinien był objąć prowadzenie. Lewandowski idealnie wyłożył piłkę Zielińskiemu, ten wyszedł na czystą pozycję, lecz strzałem z 10 m nie zdołał pokonać Donnarummy. 20 minut później po akcji z autu bliski powodzenia był Krychowiak, ale bramkarz włoski zachował czujność.

Gospodarze mieli w tej części gry jedną dobrą okazję. W 37. minucie Bernardeschi uderzył z 17 m, ale minimalnie chybił.

W 40. minucie Klich odebrał futbolówkę Jorginho, po czym Lewandowski zacentrował z lewego skrzydła idealnie na nogę Zielińskiego, który z woleja z 10 m trafił do siatki. 1-0 da biało-czerwonych!

Zaraz po przerwie, w 47. minucie, ładną akcję lewą stroną przeprowadził Błaszczykowski, próbował strzelać, do odbitej po rykoszecie piłki ekwilibrystycznie złożył się Lewandowski, ale z 6 m uderzył nad poprzeczką. Włosi grali w II połowie dużo lepiej, lecz nie potrafili poradzić sobie z dobrze zorganizowaną polską defensywą. Pomógł im w 76. minucie Błaszczykowski, który niepotrzebnie sfaulował Chiesę. Jedenastkę wkrótce pewnie wykonał Jorginho. Strzelił w prawy róg, Fabiański rzucił się w lewy...

Końcówka spotkania nie przyniosła sytuacji bramkowych, ani zmiany wyniku. Statystycznie gospodarze mieli 58 procent psiadania piłki, oddali więcej strzałów (13:10), ale mniej celnych (2:4). Sprawiedliwy remis, choć pozostał niedosyt, bo można było ten mecz wygrać...