Strona główna > Piłka nożna
Po porażce w Szczecinie Słonie w trudnej sytuacji2018-04-16 08:20:00

W 31. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał w niedzielę z Pogonią w Szczecinie tzw. "mecz o 6 punktów". "Słonie" zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i widmo spadku coraz bardziej zagląda im w oczy.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-0 (0-0)

1-0 Adam Buksa 51 (głową)

2-0 Adam Buksa 55 (głową)

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółta kartka: Grzelak (BBT). Widzów 6592.

POGOŃ: Załuska - Rapa, Rudol, Dvali, Nunes - Piotrowski (77 Zwoliński), Hołota - Delev (76 Błanik), Frączczak, Drygas - Buksa (85 Rasmussen).

BBT: Trela - Szeliga, Kupczak, Putivtsev, Grzelak - Piątek (65 Guba), Jovanovic - Gergel, Stefanik (23 Iancu), Pawłowski - Gutkovskis (79 Śpiączka).

W połowie gospodarze mieli zdecydowanie więcej z gry, ale sytuacji bramkowych niewiele. Najlepszej - po "główce" - nie wykorzystał Buksa. Bruk-Bet też miał jedną dobrą okazję; po wrzutce z kornera Gergel uderzył z woleja lecz Załuska wykazał się refleksem.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszych 10 minutach po przerwie. Najpierw z prawego skrzydła zacentrował Drygas, a niepilnowany Buksa głową posłał piłkę z 5 m w dalszy róg. Niebawem Buksa (wychowanek Bronowianki i Wisły Kraków) dostał kolejne podanie z prawej strony, tym razem od Rapy, po czym z 10 m trafił do siatki "główką" w "krótki" róg. Rapa, zanim zaliczył asystę, w starciu z Jovanovicem dotknął futbolówki ręką, ale sytuacja ta nie została poddana analizie arbitra czy VAR-u.

Przy dwubramkowym prowadzeniu to Pogoń nadal miała inicjatywę. W 59. minucie, po centrze Nunesa z wolnego piłka uderzyła w słupek. Gospodarze reklamowali jeszcze faul Kupczaka na Dvalim, ale VAR tego nie potwierdził.

Później Trelę próbowali pokonać 2-krotnie Zwoliński i Frączczak, ponadto Błanik, wynik jednak nie uległ zmianie.

Goście mieli tylko jedną konkretną okazję. W 90+3. minucie Iancu strzelił z 15 m nad poprzeczką.

Statystyka podkreśla przewagę portowców: 19:8 w strzałach, 9:2 w celnych, 60:40% w posiadaniu piłki.