Strona główna > Piłka nożna
Wygrana z Koreą w doliczonym czasie2018-03-27 23:56:00

W towarzyskim meczu piłkarskim reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 3-2, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie. Spotkanie odbyło się na odnowionym Stadionie Śląskim w Chorzowie, w obecności ponad 50 tysięcy kibiców.

Polska - Korea Południowa 3-2 (2-0)

1-0 Robert Lewandowski 32 (głową)

2-0 Kamil Grosicki 45

2-1 Lee Chang-min 85

2-2 Hwang Hee-chan 87

3-2 Piotr Zieliński 90+2

Sędziował Tore Hansen (Norwegia). Żółte kartki: Rybus - Choi. Widzów 53 129.

POLSKA: Wojciech Szczęsny (46 Łukasz Skorupski) - Artur Jędrzejczyk, Łukasz Piszczek (46 Tiago Cionek), Kamil Glik (67 Tomasz Kędziora), Michał Pazdan, Maciej Rybus (84 Rafał Kurzawa) - Piotr Zieliński, Taras Romanczuk (61 Arkadiusz Milik), Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski (46 Łukasz Teodorczyk).

KOREA PŁD.: Kim Seung-gyu - Lee Yong (46 Choi Chul-soon), Kim Min-jae (38 Hwang Hee-chan), Jang Hyun-soo, Hong Jeong-ho (46 Yun Young-sun), Park Joo-ho - Kwon Chang-hoon, Ki Sung-yong (80 Lee Chang-min), Jung Woo-young, Lee Jae-sung (63 Kim Shin-wook) - Son Heung-min.

Biało-czerwoni w I połowie przeważali. W 23. minucie gola mógł zdobyć Lewandowski, ale po jego "główce" skuteczną obroną popisał się bramkarz. Rywale odpowiedzieli w 31. minucie, gdy Son popędził z piłką i uderzył z 16 m. Szczęsny nie dał się pokonać.

Po chwili było 1-0. Grosicki zacentrował z lewej strony, zza narożnika szesnastki, a Lewandowski głową posłał futbolówkę z 6 m do siatki, to jego 52. gol w reprezentacji. Siedem minut później Grosicki nie wykorzystał sytuacji "sam na sam". W 44. minucie goście mogli wyrównać, ale Hwang za daleko wypuścił sobie piłkę i Szczęsny zdążył z interwencją. Za moment było już 2-0. Mączyński idealnie podał do wybiegającego na czystą pozycję Grosickiego, który tym razem nie zmarnował okazji.

Po przerwie, gdy biało-czerwoni grali bez Lewandowskiego i Piszczka, inicjatywę przejęli Koreańczycy. W 49. minucie Lee uderzył z 5 m, lecz Skorupski obronił strzał nogami. Niecały kwadrans później z bliska strzelał Yun, ale i tym razem polski golkiper zagrodził drogę do bramki.

Gdy wydawało się, że utrzymamy korzystny wynik, między 85. a 87. minutą Azjaci zdobyli dwa gole. Najpierw Lee przymierzył precyzyjnie z 25 m w prawy, dolny róg, a niebawem Hwang sfinalizował koronkową akcję celnym uderzeniem z 10 m. Koreańczycy próbowali pójść za ciosem, ale w doliczonym czasie pięknym strzałem z 20 m w prawe "okno" Zieliński dał nam zwycięstwo w drugim tegorocznym teście podopiecznych Adama Nawałki przed MŚ.