Strona główna > Piłka nożna
Gdy nie wykorzystuje się okazji...2017-10-02 09:27:00

W 11. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał wyjazdowy mecz z Wisłą Płock 0-1.

Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (0-0)

1-0 Nico Varela 57

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Szymański - Kupczak, Maksimenko, Pawłowski. Widzów 4898.

WISŁA: Kiełpin - Stefańczyk, Łasicki, Sielewski, Reca - Michalak (80 Stępiński), Szymański, Furman, Varela (74 Stilic), Merebashvili - Piątkowski (46 Kante).

BBT: Mucha - Szeliga, Kecskes (64 Iancu), Putiwcew, Słaby (34 Maksimenko) - Misak (85 Wróbel), Piątek, Kupczak, Stefanik, Pawłowski - Śpiączka.

W I połowie goście mogli strzelić kilka bramek...

Pierwszą okazję miał w 20. minucie Piątek, który dostał krótkie podanie od Śpiączki i uderzył z 20 m. Bramkarz odbił piłkę, lecz nie było nikogo na dobitkę.

Później trzy szanse miał Śpiączka. W 24. minucie główkował z 8 m, z trudnej pozycji, w spojenie słupka i poprzeczki. W 25. minucie trafił z 5 m w boczną siatkę, a w 37. minucie znalazł się oko w oko z Kiełpinem, który obronił strzał z 12 m.

Brak skuteczności zemścił się po przerwie. W 57. minucie gospodarze zadali zabójczy cios. Akcję lewym skrzydłem przeprowadził Furman, podał w pole karne do Merebashvilego, ten przedłużył do Vareli, który posłał piłkę  8 m do pustej bramki.