Strona główna > Piłka nożna
UEFA EURO U21: Dobre złego początki, porażka ze Słowakami2017-06-16 23:56:00

Od porażki 1-2 ze Słowacją rozpoczęła udział w turnieju finałowym UEFA EURO U21 reprezentacja Polski.

GRUPA A, Lublin: Polska – Słowacja 1-2 (1-1)

1-0 Patryk Lipski 1

1-1 Martin Valjent 20

1-2 Pavol Safranko 78

Sędziował Serdar Gozubuyuk (Holandia). Żółte kartki: Skriniar, Safranko. Widzów 14 911.

POLSKA: Jakub Wrąbel – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński – Paweł Dawidowicz, Karol Linetty – Przemysław Frankowski, Patryk Lipski (82 Jarosław Niezgoda), Bartosz Kapustka (59 Łukasz Moneta) – Mariusz Stępiński (85 Krzysztof Piątek).

SŁOWACJA: Adrian Chovan – Martin Valjent, Branislav Ninaj, Milan Skriniar, Robert Mazan – Stanislav Lobotka – Albert Rusnak, Matus Bero (90+2 Laszlo Benes), Martin Chrien, Jaroslav Mihalik (82 Lukas Haraslin) – Adam Zrelak (73 Pavol Safranko).

Zespół Marcina Dorny rozpoczął spotkanie mocnym uderzeniem, zdobywając gola już w 53. sekundzie. Akcję zaczął Stępiński, podał na prawo do Frankowskiego, ten jeszcze bardziej do boku do Kędziory. Do idealnej wrzutki wyskoczył Lipski i głową wpakował piłkę z 4 m w lewe "okienko".

Nasi nie poszli za ciosem, dużą przewagę uzyskali za to Słowacy, uzyskując wyrównanie w 20. minucie. Gola wypracował zawodnik Cracovii Mihalik, z prawej strony, z ok. 10 m, celnie w "długi" róg strzelił prawy obrońca Valjent. Nie upilnował go eksgracz Cracovii Kapustka...

Po przerwie biało-czerwoni dążyli do zwycięstwa i byli blisko sukcesu. W 47. minucie w sytuacji "sam na sam" Frankowski uderzał z 14 m, ale Chovan sparował futbolówkę na korner. W 76. minucie kończący kontrę Linetty strzelił obok słupka. Zamiast 2-1, w 78. minucie było 1-2. Kontratak wyprowadził Bero, Bednarek próbował mu wybić spod nóg piłkę, lecz ta trafiła do Safranko, który pokonał Wrąbla.

Nasza reprezentacja mogła wyrównać z 80. minucie. Z wolnego centrował Lipski, a Dawidowicz główkował w lewe "okno". Chovan popisał się jednak fantastyczną interwencją.

W końcówce Słowacy umiejętnie się bronili, zachowując wygraną.

Gracz meczu: Stanislav Lobotka (Słowacja).

pzpn.pl, u21poland.com, st

GRUPA A, Kielce: Szwecja - Anglia 0-0

Widzów 11 672.

W 81. minucie Wahlqvist (Szwecja) nie wykorzystał karnego, jego strzał obronił Pickford.

Gracz meczu: Nathaniel Chalobah (Anglia).