Strona główna > Piłka nożna
Remis niecieczan w Szczecinie2017-05-17 23:34:00

W 34. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował w Szczecinie z Pogonią 1-1. "Słoniki" nadal zajmują ósme miejsce w tabeli.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-1 (0-0)

1-0 Dawid Kort 76 (głową)

1-1 Vladislavs Gutkovskis 86

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Gyurcso, Rapa - Pleva, Gutkovskis. Widzów 3108.

POGOŃ: Henger - Niepsuj, Rapa, Fojut (40 Rudol), Matynia (64 Nunes) - Murawski, Matras - Delev, Kort, Gyurcso - Listkowski (75 Kitano).

BBT: Pilarz - Fryc, Szarek (40 Pleva), Putiwcew, Guilherme - Kupczak, Babiarz - Peda (67 Misak), Stefanik, Gutkovskis - Guba (82 Koval).

W I połowie lepsze wrażenie sprawiała Pogoń, ale gospodarzom brakowało skuteczności. Po przerwie było podobnie, ale niecieczanie zaczęli pokazywać pazurki i w 67. minucie mogli objąć prowadzenie. Złe podanie Rudola do bramkarza przechwycił Guba, lecz trafił w słupek, a dobitkę Stefanika zablokował Rapa. W 68. minucie goście mieli kolejną szansę, tym razem Kupczak główkował z 3 m w boczną siatkę.

W 76. minucie Pogoń zdobyła gola. Z lewego skrzydła Gyurcso zacentrował na 8. metr, a niepilnowany Kort głową pokonał Pilarza.

Dziesięć minut później Bruk-Bet doprowadził do remisu. Z lewej strony Stefanik zagrał w pole karne, a Gutkovskis popisał się skutecznym wolejem z 14 m. W 88. minucie Łotysz był bliski uzyskania drugiej bramki, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W 90. minucie Pogoń mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W zamieszaniu podbramkowym zbyt opieszale zachował się jednak Rapa i okazja przepadła.