Strona główna > Piłka nożna
Porażka Słoników z outsiderem2016-12-10 20:30:00

W 19. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała w Lublinie z Górnikiem Łęczna 0-3. Rywale dzięki temu zwycięstwu opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3-0 (0-0)

1-0 Paweł Sasin 52

2-0 Szymon Drewniak 63 (karny)

3-0 Piotr Grzelczak 90+2

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Piesio, Tymiński - Jovanovic. Widzów 1503.

GÓRNIK: Małecki - Sasin, Komor, Gerson, Leandro - Piesio (76 Hernandez), Tymiński, Drewniak, Pitry, Bonin (86 Grzelczak) - Śpiączka (90 Ubiparip).

BBT: Pilarz - Fryc, Szarek, Osyra, Guilherme - Jovanovic, Kupczak - Stefanik (57 Guba), Babiarz (69 Koval), Misak - Kędziora (57 Gergel).

Obrona "Pomarańczowych" musiała być przemeblowana z powodu kartkowej absencji Putiwcewa. W wyjściowym składzie Słoni od pierwszej minuty wystąpił Szarek, tworząc duet stoperów z Osyrą.

Po pierwszej połowie, rozgrywanej w niezłym tempie, na tablicy widniał wynik 0-0. Swoje okazje mieli Kędziora i Misak, ale bliżej objęcia prowadzenia byli gospodarze. W 38. minucie Drewniak strzelał zza narożnika "piątki", lecz Pilarz obronił nogami.

Druga połowa ułozyła się pd dyktando Górnika. Wynik otworzył w 52. minucie Sasin, który zbiegł z piłką z prawej strony do środka i uderzył celnie z ok. 20 m w lewy dolny róg. Podwyższył Drewniak z karnego po zagraniu Fryca ręką. W 79. minucie goście powinni byli zdobyć kontaktowego gola, ale w 100-procentowej sytuacji Guba przegrał pojedynek z bramkarzem.

W doliczonym czasie kontrę wykorzystał Grzelczak ustalając rezultat na 3-0.