Strona główna > Piłka nożna
Wiślacy zagrali z Arką na piątkę2016-11-27 07:55:00

W 17. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Arkę Gdynia 5-1. Po raz drugi w tym miesiącu hat-trick zanotował Rafał Boguski.

5-1 Paweł Brożek 71

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Sadlok - Sobieraj. Widzów 9132.

WISŁA: Załuska - Jovic, Głowacki, Uryga, Sadlok (77 Mójta) - Mączyński, Popovic - Boguski (73 Bartosz), Brlek, Małecki - Brożek (80 Zachara).

ARKA: Jałocha - Zbozień, Sołdecki, Sobieraj, Warcholak - Kakoko (67 Szwoch), Łukasiewicz - Vinicius, Hofbauer, Błąd (59 Yussuff) - Zjawiński (46 Siemaszko).

Zaczęło się dla gospodarzy źle, bo już w 5. minucie Arka objęła prowadzenie. Z wolnego zacentrował na 10. metr Hofbauer, a Warcholak ubiegł Głowackiego i Brleka, posyłając piłkę głową w dalszy róg.

W 18. minucie mogło być 2-0 dla gości, ale Załuska wygrał pojedynek sam na sam ze Zjawińskim. 18 sekund później wiślacy wyrównali. Kontrę przeprowadził Małecki, próbował strzelać Brlek, futbolówka dostała się pod nogi Boguskiego, który strzelił celnie do siatki.

W 29. minucie do długiego podania wystartował Brożek, opanował piłkę dopiero na linii końcowej. Goście sygnalizowali, że wyszła poza nią całym obwodem, ale sędzia nie przerwał gry. Za moment Małecki z lewej strony zacentrował na dalszy słupek, a Boguski z 2 metrów wpakował futbolówkę do bramkę. 2-1 dla Białej Gwiazdy!

W 38. minucie było już 3-1. Brożek przedłużył podanie głową na prawe skrzydło, Mączyński zagrał na "krótki" słupek, a Brlek ubiegł obrońców i z 3 metrów trafił głową do siatki! Piękna akcja! Piękny gol!

Po przerwie wiślacy nadal prezentowali efektowny styl gry. W 52. minucie po podaniu Mączyńskiego stuprocentowej okazji nie wykorzystał Brożek, trafiając w bramkarza. W 63. minucie kolejną akcję znów zaczął Mączyński, a Boguski przeprowadził wspaniały rajd zakończony celnym uderzeniem z kilkunastu metrów w prawy dolny róg. Tym samym skompletował hat-trick, w tym sezonie ma na koncie już 7 goli. Osiem minut później było już 5-1. Głowacki posłał długie podanie na prawe skrzydło do Boguskiego, ten wrzucił piłkę do środka do nabiegającego Brożka, który wpakował ją do siatki. To 135. gol Brożka w ekstraklasie.

Szanse na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Brożek, Bartosz i Zachara.

Goście próbowali zmniejszyć straty, ale bez skutku. W II połowie nie wypracowali ani jednej sytuacji bramkowej, nie oddali ani jednego celnego strzału.