Strona główna > Piłka nożna
Klęska Wisły w Szczecinie2016-11-20 00:23:00

W 16. kolejce piłkarskiej Wisła doznała klęski w Szczecinie, przegrywając z Pogonią aż 2-6. Tym samym przerwana została seria 7 meczów krakowian bez porażki.

6-2 Adam Mójta 75 (wolny)

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Fojut - Brlek, Mączyński. Widzów 6935.

POGOŃ: Kudła - Rapa, Rudol, Fojut, Nunes - Matras, Murawski - Delew, Akahoshi (63 Drygas), Gyurcso (72 Listkowski) - Frączczak (82 Zwoliński).

WISŁA: Załuska - Bartosz (88 Porębski), Głowacki, Uryga, Mójta - Drzazga (66 Żemło), Mączyński, Popovic, Brlek, Boguski - Brożek.

Pod wodzą Kazimierza Kmiecika wiślacy przegrali sromotnie i nie powinien być usprawiedliwieniem brak Jovica, Guzmicsa, Sadloka, Małeckiego czy Ondraska. Wielki triumf święcił b. trener Białej Gwiazdy - Kazimierz Moskal, obecnie prowadzący portowców.

Doskonale zagrał w zespole gospodarzy Węgier Gyurcso, który po 25 minutach miał już zaliczony hat-trick, a w sumie zdobył aż cztery bramki. Pierwsza padła po kwadransie gry. Z prawego skrzydła na dalszy słupek zacentrował Delew, a Gyurcso z metra posłał piłkę do siatki. Niebawem ograł Bartosza i przymierzył w "okienko". Wkrótce kontrę przeprowadził Delew, dograł do środka, Frączczak musnął futbolówkę, w efekcie Węgier z 5 m uderzył do pustej bramki.

Na 4-0 gospodarze podwyższyli po wrzutce z kornera, celną "główką" popisał się Matras.

W 37. minucie bramkę strzelili wiślacy. Po efektownym zgraniu Brożka do piłki wystartował Drzazga, ubiegł go Kudła, ale odbił piłkę przed siebie, co bezlitośnie wykorzystał Bartosz.

Zaraz po przerwie szczecinianie dobili rywala. Najpierw Nunes precyzyjnie uderzył z wolnego z 23 m, a następnie Gyurcso strzelił z 3 m do "pustaka", po strzale/podaniu Delewa.

Biała Gwiazda odpowiedziała golem Mójty z wolnego z 18 m.

Skończyło się wynikiem 6-2, ale wygrana portowców mogła być wyższa...