Strona główna > Piłka nożna
W Niecieczy remis z Lechem2016-08-20 11:15:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 0-0 w 6. kolejce ekstraklasy. "Słoniki" są nadal niepokonane na własnym boisku.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lech Poznań 0-0

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Putiwcew, Pleva - Arajuuri, Bednarek. Widzów 4595.

BBT: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Pleva - Babiarz, Jovanovic - Misak (84 Juhar), Kupczak, Gutkovskis - W. Kędziora (72 Stefanik).

LECH: Putnocky - T. Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar - Tetteh, Trałka (78 Jevtic) - Makuszewski (46 Formella), Majewski, Pawłowski - Robak (76 Kownacki).

Przez pół godziny miało miejsce tzw. badanie sił. W ostatnim kwadransie I połowy dwie okazje mieli goście. W 36. minucie Majewski przymierzył z dystansu w "okienko", ale Pilarz wyciągnął się jak struna i odbił piłkę w bok. Dobijał Kędziora, lecz znów świetną interwencją popisał się golkiper "Słoników".

Po przerwie dobrze zaczęli gospodarze. Misak z wolnego nieznacznie chybił, podobnie jak w 75. minucie strzelając z ponad 20 m. W międzyczasie Gutkovskis, popychany przez Kadara, padł w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

Im bliżej końca, tym groźniejsze były akcje lechitów. W 69. minucie doskonałą szansę miał Majewski, lecz Pilarz nie dał się pokonać. W 81. minucie Formella trafił w słupek.

W 90+1. minucie niecieczanie oddali jedyny celny strzał w tym meczu i mogli zdobyć zwycięskiego gola. Z kornera dośrodkował Juhar, Kupczak strzelił z kilkunastu metrów, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Majewski.

W odpowiedzi, minutę później, również po wrzutce z rzutu rożnego, główkował Bednarek, lecz Pilarz fantastycznie obronił. Niewątpliwie był on postacią nr 1 na boisku.

Lech miał dużą przewagę (64 procent posiadania piłki), oddał dużo więcej strzałów (15:8, celne 5:1), ale gospodarze obronili remis.