Strona główna > Piłka nożna
Remis z wicemistrzem, Wisła wciąż niepokonana2015-08-09 20:38:00

Po wygranej przed tygodniem z mistrzem kraju Lechem, tym razem krakowska Wisła zremisowała w stolicy z wicemistrzem - Legią 1-1. Przy odrobinie szczęścia wynik mógł być lepszy, gdyby Rafał Boguski wykorzystał karnego..

4. kolejka piłkarskiej ekstraklasy: Legia Warszawa - Wisła Kraków 1-1 (1-0)

1-0 Dominik Furman 44

1-1 Wilde-Donald Guerrier 64  (głową)

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Rzeźniczak, Kuciak, Makowski - Guzmics, Burliga, Jankowski. Widzów 26 141.

LEGIA: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski - Furman, Makowski - Guilherme, Duda (86 Prijovic), Kucharczyk - Nikolic.

WISŁA: Cierzniak - Jovic, Głowacki, Guzmics, Burliga - Uryga, Mączyński - Boguski (90+3 Cywka), Crivellaro (67 Jankowski), Guerrier - Brożek (71 Popovic).

Pierwsza połowa była wyrównana. Wiślacy starali się wypracować dobrą pozycję grając tzw. krakowską piłkę. Dwukrotnie (w 5. i 33. minucie) w niezłych sytuacjach był Crivellaro, ale w obu przypadkach uderzał nieczysto marnując okazje. Legioniści atakowali najczęściej z kontry. Groźnie strzelał Nikolic, dwa razy Guilherme.

Gol dla Legii padł tuż przed przerwą. Duda chciał podać do Nikolica, ale po drodze futbolówkę dotknął Uryga, w efekcie ta dotarła na 25. metr, skąd Furman huknął z całej siły. Próbował blokować Głowacki, na tyle nieszczęśliwie, że piłka zmieniła nieco kierunek myląc interweniującego Cierzniaka i wpadając do siatki...

Pięć minut po przerwie wojskowi powinni podwyższyć. Nikolic dograł z prawej strony idealnie do znajdującego się na czystej pozycji Kucharczyka, lecz ten z paru metrów trafił w słupek. Gdy wydawało się, że Legia zaczyna sobie organizować grę, krakowianie wywalczyli rzut rożny. Centrował Mączyński, a w wyskoku obrońca miejscowych Rzeźniczak zagrał ręką. Karny! Niestety, Boguski strzelił w sposób sygnalizowany w lewy róg i Kuciak popisał się świetną interwencją...

W 61. minucie piłka - kopnięta przez Guerriera - znów trafiła Rzeźniczaka w rękę, ale tym razem sędzia uznał, że nie nastąpiło naruszenie przepisów.

Minutę później legioniści nie wykorzystali drugiej znakomitej szansy. Duda podał na wolne pole do Nikolica (chyba był na spalonym), ten będąc oko w oko z Cierzniakiem uderzył po "długim", ale golkiper Białej Gwiazdy zdołał wybić piłkę palcami na korner. To jego kolejny świetny występ!

W 64. minucie Wisła wyrównała! Jovic zagrał z prawej strony na 4. metr, a Guerrier pofrunął nad Broziem kierując futbolówkę głową do siatki!

Później obie strony próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale konkretnych sytuacji nie stworzyły, poza jedną. W 90+2. minucie, po ładnej akcji gospodarzy, Nikolic strzelił z 15 m, chybiając o centymetry.

Ładne widowisko, sprawiedliwy remis. Oba zespoły są nadal niepokonane w tym sezonie ekstraklasy.