Strona główna > Piłka nożna
Wisła szósta w sezonie 2014/152015-06-07 22:12:00

Wisła zremisowała w Poznaniu z Lechem 0-0. Gospodarzom taki wynik wystarczył, by świętować mistrzostwo Polski. Krakowianie zajęli ostatecznie szóste miejsce.

37. kolejka ekstraklasy: Lech Poznań - Wisła Kraków 0-0

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Arajuuri - Guzmics, Burliga. Widzów 41 556.

LECH: Gostomski - Kędziora, Arajuuri (50 Kadar), Kamiński, Douglas - Trałka, Linetty - Kownacki  (79 Formella), Hamalainen (88 Jevtic), Pawłowski - Sadajew.

WISŁA: Buchalik - Jovic, Głowacki, Guzmics, Burliga - Stjepanovic (73 Garguła), Jankowski - Boguski (65 Barrientos), Stilic (86 Stępiński), Guerrier - Brożek.

Lech od początku pilnował co najmniej remisu, który gwarantował mu tytuł. Jednocześnie starał się o gola, co byłoby postawieniem pieczęci.

W 15. minucie Sadajew wrzucił piłkę z lewego skrzydła, interweniował na 3. metrze Głowacki, omal nie notując samobójczego trafienia. Trzy minuty później strzelał Pawłowski, po rykoszecie od... Głowackiego futbolówka trafiła w boczną siatkę.

Wiślacy mieli doskonałą szansę w 45+4. minucie. W świetnej sytuacji znalazł się Brożek, ale oddanie strzału w ostatnim momencie uniemożliwił mu Kędziora.

Sześć minut po przerwie Brożek znów mógł zdobyć gola, uderzył z lewej strony pola karnego, lecz piłka po rękach Gostomskiego wyszła na rzut rożny.

Lech miał najlepszą okazję w 60. minucie, nie wykorzystał jej Kownacki, który z 7 m strzelił obok Buchalika i obok prawego słupka...

Później drużyna z Poznania dążyła bezskutecznie do zdobycia bramki, a w końcówce momentami broniła się, by jej nie utracić. W 90+5. minucie długie podanie dotarło do Burligi, który jednak nie wykorzystał szansy.

W sumie, sprawiedliwości stało się zadość. Lech miał - wg NC+ - przewagę w strzałach (15:4, 4:1 w celnych) i w posiadaniu piłki (53:47%).