Strona główna > Piłka nożna
Pojedynek gwiazd na remis2014-11-09 12:29:00

W hitowym meczu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1-1. Nierozstrzygniętym wynikiem zakończył się też tzw. pojedynek gwiazd - Paweł Brożek i Flavio Paixao strzelili po jednej bramce.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1-1 (0-1)

0-1 Flavio Paixao 17 (karny)

1-1 Paweł Brożek 68

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Dudka - Ostrowski, Danielewicz. Widzów 14 242.

WISŁA: Buchalik - Dudka, Głowacki, Guzmics, Guerrier - Uryga - Sarki (86 T. Zając), Stilic, Boguski, Garguła (46 Stępiński) - Brożek.

ŚLĄSK: Pawełek - Zieliński, Celeban, Hołota, Paraiba - Hateley (77 Pawelec), Danielewicz - F. Paixao, Mila, Pich (61 Droppa) - Machaj (50 Ostrowski).

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali goście. W 11. minucie po raz pierwszy zagrozili poważnie bramce Buchalika, gdy F. Paixao znalazł się na dobrej pozycji, tyle że uderzył za wysoko. Pięć minut później wystawiony z konieczności na lewą obronę Guerrier nie popisał się, faulując naiwnie w polu karnym Portugalczyka, który za moment sam wymierzył sprawiedliwość zdobywając swego 11. gola w tym sezonie.

Wiślacy mieli w tej części gry tylko jedną okazję. W 32. minucie Stilic kapitalnie uderzył z wolnego z 27 m, trafił jednak w słupek...

Po przerwie inicjatywę miała Biała Gwiazda, wigor wniósł do poczynań ofensywnych Stępiński. W 51. minucie to właśnie on kończył ładną akcję, ale główkował z boku prosto w ręce dobrze ustawionego Pawełka (trzykrotnego mistrza Polski w barwach Wisły). 4 minuty później znalazł się w sytuacji "sam na sam", lecz zbyt długo zwlekał i obrońcy zablokowali jego strzał.

W 68. minucie wiślacy przeprowadzili fantastyczną akcję. Po rajdzie lewym skrzydłem Stępiński zagrał "klepkę" ze Stilicem, po czym z lewej strony dograł na środek pola bramkowego do Brożka, który z 5 m dopełnił formalności. To jego 111. trafienie w ekstraklasie, tyle samo bramek zdobył w swej karierze... Grzegorz Lato.

Gospodarze starali pójść za ciosem, ale tylko raz byli blisko zdobycia zwycięskiego gola. W 77. minucie, po wrzutce z kornera, główkował Dudka, jednak Pawełek nie dał się zaskoczyć.

W 88. minucie szansę meczową  miał Śląsk. Mila wykonywał rzut wolny z podobnego miejsca co Stilic w I połowie. I - podobnie jak wiślak - trafił w słupek!

Mimo statystycznej przewagi krakowian (strzały 12:9, celne 7:2, posiadanie piłki 54:46%), remis jest rezultatem sprawiedliwym.