Strona główna > Piłka nożna
7-0 z Gibraltarem, 4 gole Lewandowskiego2014-09-07 23:48:00

Piłkarska reprezentacja Polski rozgromiła Gibraltar 7-0 w swoim pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy 2016. Cztery gole strzelił Robert Lewandowski.

0-7 Robert Lewandowski 90+1

Sędziował Stefan Johannesson (Szwecja). Żółte kartki: Artell - Klich, Glik.

GIBRALTAR: J. Perez – Wiseman, R. Chipolina, Artell (88 Payas), J. Chipolina – L. Casciaro, R. Casciaro, Bado (46 Gosling), Walker, B. Perez – K. Casciaro (63 Priestley).

POLSKA: Szczęsny - Olkowski, Szukała, Glik, Wawrzyniak - Grosicki (78 Starzyński), Krychowiak, Klich (71 Mączyński), Rybus - Milik (71 Sobota), Lewandowski.

Spotkanie odbyło się w Faro (Portugalia), gdyż debiutujący w rozgrywkach o ME Gibraltar nie ma u siebie boiska odpowiadającego normom UEFA.

Biało-czerwoni mieli ogromną przewagę, ale w I połowie im nie szło. Jedyną bramkę w tej części gry zdobył Grosicki, który uderzył z ponad 25 m po ziemi, piłka po drodze odbiła się od nogi obrońcy i wpadła do siatki przy prawym słupku.

W pierwszym kwadransie po przerwie podopieczni trenera Adam Nawałki rozstrzygnęli losy meczu, zdobywając w ciągu 11 minut cztery gole. Najpierw poszła kontra, Milik zagrał do Grosickiego, a ten "położył" w polu karnym dwóch obrońców i wpakował futbolówkę do bramki. Za moment Wawrzyniak dośrodkował z lewego skrzydła idealnie na głowę do Lewandowskiego, który z 6 m podwyższył na 3-0, notując przy tym 20. trafienie w drużynie narodowej. "Lewy" szybko poprawił swój dorobek, tym razem - z podania Rybusa - uderzył celnie z 14 m. Ten fragment świetnej gry zamknął celną główką z 3 m Szukała, po wrzutce Klicha z wolnego.

Kolejne gole padły dopiero w końcówce, autorem obu był Lewandowski. Najpierw wykorzystał sytuację "sam na sam", a w doliczonym czasie po indywidualnej akcji strzelił w "krótki" róg.

Przy lepszej skuteczności wygrana polskiego zespołu mogła mieć dwucyfrowy wymiar.