Facebook
kontakt
logo
Strona główna > MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
Finały MP Kibiców Sportowych - 27 lutego2021-02-05 08:43:00

XLIV Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Dzierżoniów 21 pod hasłem Od Tokio do Tokio


Zakończyły się eliminacje pisemne do mistrzostw Polski kibiców sportowych. W tym etapie można było zdobyć maksymalnie 40 punktów, Oto prawidłowe odpowiedzi:


I. Wydarzenia 2020 roku

1. Anglia, Węgry, Andora, San Marino, Albania

2. Tadej Pogacar, Caleb Ewan, Wout Van Aert, Soren Kragh Andersen, Sam Bennett

3. Hsieh Su-wei, Eugenie Bouchard, Simona Halep, Martina Trevisan, Nadia Podoroska

4. Stefan Kraft, Timi Zajc, Piotr Żyła

5. Chorwacja - Dania 25:19

II. Polski ruch olimpijski, lata 1920-2020

1. Władysław Komar, Tadeusz Ślusarski, Bronisław Malinowski, Kazimierz Deyna, Wiesław Gawłowski, Waldemar Malak, Bogusław Zych (wystarczyło podanie 5 nazwisk)

2. Elwira Seroczyńska, Władysław Kozakiewicz, Czesław Kwieciński, Władysław Komar, Władysław Szuszkiewicz, Henryk Roycewicz (wystarczyły 4 nazwiska)

3. Justyna Kowalczyk, Anita Włodarczyk, Aleksander Wojciechowski, reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn

4. Robert Korzeniowski, Arkadiusz Skrzypaszek, Witold Woyda, Kamil Stoch

5. Kazimierz Wierzyński, Władysław Skoczylas, Jan Parandowski


Wpłynęło blisko 100 odpowiedzi, w tym 14 było bezbłędnych. Oto wyniki:

1-14. Sławomir Falkowski (Raszyn), Leszek Hajduga (Świdnica), Rafał Jankowski (Halinów), Stanisław Kamiński (Warszawa), Maciej Karaszewski (Toruń), Jan Kasendra (Kępno), Wiesław Nowak Gorzów Wlkp.), Zbigniew Porada (Kraków), Adam Rzegocki (Rzeszów), Ryszard Sobkowiak (Poznań), Zbigniew Surowiec (Włodowice), Tadeusz Tymrakiewicz (Kluczbork), Artur Wiśniewski (Luboń), Bogdan Żebrowski (Wyszków) - wszyscy uzyskali po 40 punktów.


Wszyscy ci zawodnicy uzyskali awans do finałowej rozgrywki.


Pozostałe miejsca zajęli:

15-21. Aleksander Gąciarz (Łaganów), Sławomir Idziorek (Dzierżoniów), Antoni Jarosik (Ołobok), Zdzisław Skrzypek (Złotoryja), Agnieszka Szczepanowska (Ostrowiec Św.), Leszek Szczepański (Gniezno), Ryszard Wójcik (Złotoryja) - wszyscy po 39 punktów.

22-28. Marek Dziarski (Moraczewo), Adam Fiodun (Zamość), Eligiusz Idczak (Nowa Wieś), Jacek Jędrzejewski (Radziejów), Bogdan Lipiński (Lipnica), Szymon Masłowski (Darłowo), Gabriel 

Pawłowski (Darłowo), Stanisław Wolny (Kraków) - wszyscy po 38 punktów.


Pozostałych 53 zawodników uzyskało od 33 do 37 punktów.


Ci, którzy uzyskali awans do finału oraz 10 najlepszych zawodników z mistrzostw ubiegłorocznych rozegrają finał w dniu 27 lutego 2021 roku w Dzierżoniowie. O dokładnym miejscu i godzinie finaliści zostaną powiadomieni listownie.


Dodatkowo do rozgrywki finałowej dopuszczony zostanie najlepszy zawodnik z Dzierżoniowa (gospodarz mistrzostw) - Sławomir Idziorek, który w eliminacjach pisemnych uzyskał 39 punktów.


Stanisław Sienkiewicz

Prezes Super Kibica




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty