Facebook
kontakt
logo
Strona główna > MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
Kibice na start – Historia mistrzostw Polski kibiców sportowych2016-08-03 07:09:00

Kibice na start – Historia mistrzostw Polski kibiców sportowych. Taki tytuł nosi książka autorstwa Stanisława Sienkiewicza, który w XXI wieku wskrzesił konkurs wiedzy sportowej organizowany wcześniej przez "Sztandar Młodych" i "Tempo".


Poniżej słowo wstępne Stanisława Sienkiewicza i zachęta do zakupu książki:


Szanowny Kibicu !


Sport w XX wieku stał się zjawiskiem nadzwyczajnym kształtując nowoczesną kulturę, wychowanie i edukację. Dla milionów ludzi na świecie i w Polsce sportowcy, ich sukcesy, praca, wola walki i postawa fair play stanowią wzór do naśladowania. Najwięksi idole od niepamiętnych czasów byli i są nadal wzorami do naśladowania zwłaszcza dla młodzieży. Zmaganiom sportowców towarzyszyli zawsze Ci co zasiadali po przeciwnej stronie sportowych aren – kibice.


Dlatego też, od 1958 roku z inicjatywy ówczesnego młodzieżowego dziennika „Sztandar Młodych” organizowane są  Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych. Te jedyne edukacyjne mistrzostwa dla encyklopedystów sportu od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Redakcja „Sztandaru Młodych” przeprowadziła 18 edycji konkursu organizując go do 1978 roku. Później nastąpił pięcioletni okres przerwy. W 1982 roku organizacją mistrzostw zajął się krakowski dziennik sportowy „Tempo”, a duszą tego przedsięwzięcia był wielokrotny mistrz Polski kibiców, później znany dziennikarz sportowy Ryszard Kołtun. Krakowski dziennik organizował mistrzostwa przez pięć kolejnych lat. Nastąpiła kolejna przerwa, która trwała do 2001 roku. Wówczas to będąc pracownikiem Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Dzierżoniowie wyszedłem z inicjatywą „wskrzeszenia” mistrzostw kibiców. Inicjatywa moja znalazła podatny grunt i poparcie ze strony dyrektora Centrum, Grzegorza Walczaka, który zaakceptował pomysł i czynnie przyłączył się do wznowienia mistrzostw i ich kontynuacji. W 2003 roku powstało stowarzyszenie „Super Kibic – Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren”, które przejęło mistrzostwa i organizuje je do chwili obecnej.


Dwa lata temu postanowiłem za namową wydawnictwa Vera opisać to wielkie zjawisko związane ze sportem wydając publikację pt. „Kibice na Start” – Historia mistrzostw Polski kibiców sportowych. Wykorzystałem swój materiał archiwalny oraz doniesienia prasowe, które w pierwszych latach mistrzostw emocjonalnie opisywał „Sztandar Młodych”. Książka obejmuje sprawozdania z mistrzostw od 1958 roku do roku 2015, czyli do 38. edycji mistrzostw. W pracy opisane są nie tylko relacje z finału, ale też opisane są zmagania na etapach stref i półfinałów. Zamieszczono w niej ponad kilka tysięcy nazwisk, które przewijały się na różnych etapach konkursu. Na pewno znajdziesz tam i swoje nazwisko i wynik jaki w nim osiągnąłeś. Książka zawiera ponad 300 stron.


Zachęcam do zakupu książki życząc przyjemnej lektury. Na pewno powrócą wspomnienia do lat, w których byłeś czynnym uczestnikiem zmagań o miano najlepszego kibica w kraju.    

Z poważaniem,

Stanisław Sienkiewicz


Koszt jednego egzemplarza książki – 40 zł

Zamawiając książkę należy wpłacić wspomnianą kwotę na konto: BZ WBK 0/Dzierżoniów. Numer rachunku: 44 1090 2301 0000 0001 0209 4103


Kontakt: Stanisław Sienkiewicz – tel. 601 251 881

- adres elektroniczny: stasien@op.pl

- adres do korespondencji: Stanisław Sienkiewicz, Gilów 60, 58-230 Niemcza


kibice.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty