Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Materiały filmowe
Uczestnicy Drużyny Energii wybrani, wśród nich są szkoły z Małopolski2017-11-24 14:32:00

Prawie 600 przesłanych zgłoszeń do Drużyny Energii zrobiło wrażenie na Ambasadorach, którzy pieczołowicie zabrali się do pracy, żeby obejrzeć wszystkie filmy i wybrać najciekawsze z nich. Do kolejnego etapu awansowało aż 9 szkół z Małopolski.


- Wybór był niezwykle trudny, bo młodzież stanęła na wysokości zadania i zrobiła bardzo profesjonalną robotę. Oczywiście nasze zdania były podzielone i nie obyło się bez małej kłótni, ale ostatecznie wybraliśmy finałowe 100 szkół - mówi jeden z Ambasadorów i jurorów jednocześnie, były piłkarz Marek Citko.


- Wiedzieliśmy, że jest w Polsce zapotrzebowanie na projekt taki, jak Drużyna Energii, jednak zaangażowanie placówek przerosło nasze najśmielsze oczekiwania: zarówno, jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń, jak i jakość nadesłanych materiałów - podkreśla Anna Ziobroń, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA.


Pod ich wrażeniem jest też Krzysztof Golonka, najpopularniejszy sportowy youtuber w kraju. – Wiem, jak trudne jest nie tylko wykonanie triku czy ćwiczenia, ale i nagranie go oraz montaż, więc tym bardziej doceniam precyzję, z jaką do nagrania filmów podeszła nasza młodzież. Mogę powiedzieć jedno: jestem dumny, że Drużyna Energii jest taka zdolna – podsumowuje. 


Aby zakwalifikować się do Drużyny Energii szkoły lub kluby sportowe musiały przygotować krótkie filmy, w których prezentowały swój sportowy charakter. Sto najlepszych otrzyma 40 zestawów strojów sportowych od New Balance. Wśród nich znalazło się aż 9 szkół z województwa małopolskiego, które przechodzą do kolejnej fazy turnieju:

 

· Szkoła Podstawowa nr 156 - Kraków

· Szkoła Podstawowa nr 2 im. Świętej Kingi - Kamionka Wielka

· Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej - Trzebunia 444

· Klub Sportowy Pcimianka - Pcim

· Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II - Łososina Dolna

· Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej - Chrzanów

· Zespół Szkolno-Przedszkolny - Olszyny

· Szkoła Podstawowa nr 20 - Nowy Sącz

· Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi - Knurów


W ramach zmagań o tytuł Drużyny Energii uczniowie zakwalifikowanych szkół powtarzać będą ćwiczenia zaproponowane przez ambasadorów: Marka Citko, Krzysztofa Golonkę, Bartka Ignacika oraz Krzysztofa Ignaczaka. Do najbardziej aktywnych w kolejnych miesiącach przyjadą ambasadorzy, którzy przeprowadzą wyjątkowy konkurs - punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika wykonywanych ćwiczeń.


Trzy placówki, które będą mogły pochwalić się największą liczbą punktów, zostaną finalistami projektu. W bezpośredniej rywalizacji będą walczyć o miano najlepszej Drużyny Energii. Na wszystkich uczestników finału czekają nagrody – wyposażenie sali gimnastycznej. Najlepsi zawodnicy otrzymają z kolei indywidualne wyróżnienia.


Mateusz Golianek

arskom.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty