Strona główna > Materiały filmowe
III liga (7): Skandal w Ostrowcu Św. - mecz KSZO z Wiślanami przerwany po I połowie2017-09-09 18:39:00

Do skandalu doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie miejscowy KP KSZO 1929 gościł w ramach 7. kolejki III ligi Wiślan Jaśkowice. Po 45 minutach było 0-2 i choć po rzucie karnym w 42 minucie dla gości było nerwowo, to mało kto przypuszczał, że podczas zejścia do szatni dojdzie do bulwersujących wydarzeń. Jak opisał w pomeczowym załączniku do sprawozdania sędzia Przemysław Wróbel z Białej Podlaskiej, został przy wejściu do tunelu otoczony przez grupę miejscowych kibiców. Najpierw kobieta go opluła, a następnie został uderzony przez mężczyznę w okolice szyi, czym została naruszona jego nietykalność. W tej sytuacji - po konsultacji z obserwatorem - spotkanie nie zostało kontynuowane i zapewne KSZO czeka walkower oraz surowe kary. Decyzję podejmie Wydział Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, jako organ prowadzący rozgrywki w tym sezonie.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Wiślanie Jaśkowice 0-2 (mecz przerwany po I połowie)

0-1 Mateusz Krasuski 33

0-2 Łukasz Popiela 42 (karny)

NKP Podhale Nowy Targ - Soła Oświęcim 0-3 (0-1)

0-1 Paweł Cygnar 33 (wolny)

0-2 Przemysław Knapik 71

0-3 Mateusz Gleń 87

Sędziowali: Mariusz Myszka - Marek Witoń, Igor Samołyk (KS Stalowa Wola).

PODHALE: Szukała – Drobńak, Cyfert, Bedronka, Barbus, Kobylarczyk (46 Przemyk), Nawrot, Świerzbiński, Lewiński (55 Pająk), Dziedzic, Pląskowski (80 Czubin). Trener: Tomasz Kulawik.

SOŁA: Gargasz – Jamróz, Wadas, Drzymont, Kasolik, Hałgas (80 Snadny), Dynarek, Cygnar (89 Szewczyk), Wawoczny, Gleń (90+ Bała), Knapik (70 Czapla). Trener: Sławomir Stemplewski.

Podlasie Biała Podlaska - MKS Trzebinia 0-0

Sędziowali: Przemysław Białacki - Szymon Woźniczka, Krzysztof Piekarski (Świętokrzyskie KS). Żółte kartki: Kamil Kocoł, Mateusz Konaszewski, Przemysław Skrodziuk - Marek Mizia.

PODLASIE: Zagórski - Konaszewski (85 Komar), Łakomy, Pyrka, Skrodziuk, Kocoł (60 Syryjczyk), Grajek, Zabielski (60 Buzun), Renkowski, Kruczyk (78 Leśniak), Wojczuk (88 Kosieradzki). Trener: Miłosz Storto.

TRZEBINIA: Wróbel - Sawczuk, Kalinowski (39 Michalec), Ochman, Stokłosa, Sochacki (52 Świętek), Górka (75 Kłusek), Cichy, Mizia (52 Kowalik), Porębski (90+ Jarosz), Stanek. Trener: Maciej Antkiewicz.

Karpaty Krosno - ZKS Unia Tarnów 4-1 (2-0)

1-0 Sebastian Białasik 2

2-0 Sebastian Białasik 10

3-0 Mateusz Kantor 59

3-1 Krzysztof Wrzosek 90+4 (karny)

4-1 Grzegorz Gawle 90+5

Sędziowali: Marek Śliwa - Maksym Stelmaszczyk, Tomasz Kondrak (Świętokrzyskie KS). Żółte kartki: Michał Dudek, Mateusz Kantor, Mateusz Kolbusz, Mateusz Krawczyk - Kacper Ostrowski, Paweł Węgrzyn.