Strona główna > Koszykówka
Bilans wiślaczek: 18 na 18!2014-01-12 10:13:00

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków w swoim 18. meczu rozgrywek Basket Ligi Kobiet odniosły 18. zwycięstwo! Podopieczne trenera Stefana Svitka pokonały na wyjeździe CCC Polkowice 73-63. Najskuteczniejszą zawodniczką Białej Gwiazdy była w sobotę Jantel Lavender - zdobywczyni 20 punktów.

CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 63-73 (17-14, 11-17, 21-24, 14-18)

CCC: Walerija Musina 25, Belinda Snell 11, Janel McCarville 9, Agnieszka Majewska 8, Jelena Škerović 5, Magdalena Leciejewska 5, Teja Oblak 0, Magdalena Skorek 0.

WISŁA: Jantel Lavender 20, Allie Quigley 12, Justyna Żurowska 12, Agnieszka Szott-Hejmej 10, Cristina Ouviña 8, Danielle McCray 6, Zane Tamane 4, Paulina Pawlak 1.

Sobotni mecz Wisła rozpoczęła piątką: Cristina Ouviña, Justyna Żurowska, Agnieszka Szott-Hejmej, Jantel Lavender i Allie Quigley. Po I kwarcie prowadziły miejscowe 17-14, ale do przerwy było już 31-28 dla krakowianek, które wygrały kolejne dwie ćwiartki i cały mecz.

Teraz Wisłę czeka rywalizacja w drugim etapie, w którym toczyć się będzie walka o awans do fazy play-off. W drugiej rundzie oprócz Białej Gwiazdy znalazły się następujące zespoły: CCC Polkowice, Artego Bydgoszcz, Energa Toruń, KSSSE AZS Gorzów Wlkp. i King Wilki Morskie Szczecin.

W drugim etapie ligowych zmagań sześć powyższych drużyn zagra systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Rywalizacja odbywać się będzie z zaliczeniem meczów z etapu pierwszego. Do trzeciego etapu, a więc do fazy play-off awansują cztery najlepsze ekipy, pozostałe dwie drużyny zakończą rywalizację w sezonie 2013/14 na miejscach 5-6.

Rywalizację w II etapie krakowianki rozpoczną wyjazdowym meczem, który zaplanowano na 18 stycznia. Krakowianki w hali Spożywczak zmierzą się z toruńską Energą.

15 stycznia wiślaczki zagrają w Hiszpanii w Eurolidze, rywalem będzie Rivas Ecopolisw Madryt.