Strona główna > Koszykówka > Reprezentacja
EuroBasket: Wygrana z Finami2015-09-10 19:56:00

Polscy koszykarze pokonali Finlandię 78:65 i dzięki temu zajęli trzecie miejsce w grupie A. Rywalem w 1/8 finału mistrzostw Europy będzie Hiszpania.

Montpellier: Finlandia - Polska 65:78 (20:23, 21:19, 11:16, 13:20)

Finlandia: Huff 17, Koponen 14, Nuutinen 11, Murphy 6, Lee 5, Salin 5, Koivisto 3, Kotti 2, Ahonen 2, Kaunisto 0

Polska: Waczyński 17, Slaughter 13, Gortat 10, Karnowski 10, Ponitka 8, Kulig 7, Cel 6, Zamojski 4, Koszarek 3, Czyż 0

Pierwsze dwie kwarty były bardzo zacięte, w końcówce trzeciej biało-czerwoni odskoczyli na 6 pkt. W ostatniej kwarcie bardzo dobrze swoje warunki fizyczne wykorzystywał Przemysław Karnowski. To dawało możliwość budowania przewagi, która na 2 minuty przed końcem wynosiła 16 pkt. Ostatecznie biało-czerwoni odnieśli pewne zwycięstwo 78:65.

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra w sobotę. Rywalem w 1/8 finału będzie drugi zespół z grupy B, Hiszpania.

W innych meczach grupy A: Bośnia i Hercegowina - Rosja 61-81, Izrael - Francja 61-86

Kolejność: 1. Francja 10, 2. Izrael 8, 3. Polska 8, 4. Finalndia 7, 5. Risja 6, 6. BiH 6

1/8 finału (Lille)

12 września: Łotwa - Słowenia, Grecja - Belgia, Hiszpania - Polska (18:30), Francja - Turcja

13 września: Chorwacja - Czechy, Serbia - Finlandia, Izrael - Włochy, Litwa - Gruzja