Strona główna > Koszykówka > Reprezentacja
EuroBasket: Francja za mocna2015-09-07 23:57:00

Francja pokonała reprezentację Polski 69:66 w trzecim dniu mistrzostw Europy koszykarzy. Wtorek jest dla nas dniem przerwy. W środę o godz. 17.30 biało-czerwoni zagrają z Izraelem.

Francja - Polska 69:66 (14:14, 16:12, 22:21, 17:19)

Francja: Parker 16, De Colo 12, Gelabale 12, Diaw 9, Gobert 8, Batum 4, Lauvergne 2, Kahudi 2, Fournier 2, Pietrus 2, Westermann 0

Polska: Waczyński 18, Ponitka 10, Gortat 10, Slaughter 9, Kulig 5, Cel 4, Koszarek 4, Zamojski 3, Karnowski 3, Gruszecki 0

Spotkanie zaczęło się nerwowo, po czterech minutach na tablicy wyników było 2:2. Sporym wydarzeniem były dwa punkty zdobyte przez Tony’ego Parkera - dzięki temu stał się najlepszym strzelcem w historii mistrzostw Europy, wyprzedzając Nikosa Galisa. Później wynik się otworzył, ale to Polska była stroną przeważającą - głównie dzięki dobrej grze Marcina Gortata i Adama Waczyńskiego. Po jednym z rzutów A.J. Slaughtera biało-czerwoni prowadzili nawet 14:10, ale ostatecznie ta część meczu zakończyła się remisem.

Reprezentacja Polski także w drugiej kwarcie radziła sobie świetnie, prowadząc nawet 23:16. To wyraźnie podziałało pobudzająco na rywali. Francja od tego momentu zanotowała serię 12:0 i w połowie spotkania było 30:26 dla trójkolorowych. Po trzeciej ćwiartce gospodarze powiększyli przewagę do 5 pkt. Na 6 minut przed końcem mieli nawet 9 pkt więcej. Nasi się jednak nie poddali. Bardzo ważne rzuty trafiali Marcin Gortat i A.J. Slaughter, czym przybliżyli naszą drużynę na zaledwie dwa punkty. Później faulowany Tony Parker trafił tylko jeden rzut wolny, pozostawiając Polakom szansę na doprowadzenie do wyrównania. W ostatniej akcji trójkolorowi bardzo dobrze bronili, a do otwartej sytuacji trzypunktowej doszedł Marcin Gortat, który spudłował. Ostatecznie Francuzi wygrali 69:66.