Strona główna > Koszykówka > Reprezentacja
EuroBasket: Polacy lepsi od Rosjan2015-09-06 19:58:00

Reprezentacja Polski koszykarzy ma już dwa zwycięstwa na mistrzostwach Europy we Francji! W niedzielę biało-czerwoni pokonali Rosję 82:79. Najlepszym strzelcem był Adam Waczyński, autor 23 punktów.

Montpellier: Rosja - Polska 79:82 (22:19, 18:23, 16:18, 23:22)

Rosja: Zubkow 21, Woroncewicz 12, Chwostow 11, Fridzon 8, Monia 8, Wialcew 7, Kurbanow 7, Antonow 2, Patejew 2, Ponkraszow 1

Polska: Waczyński 23, Gortat 18, Ponitka 10, Karnowski 8, Slaughter 7, Koszarek 5, Cel 4, Zamojski 3, Gruszecki 3, Kulig 1, Czyż 0

Biało-czerwoni zaczęli bardzo dobrze. Dwie trójki trafił Adam Waczyński, a po świetnej kontrze i wsadzie Mateusza Ponitki było 10:5. Później to Rosjanie przejęli inicjatywę, zakończyli kwartę serią 7:0 i prowadzili 22:19.

W drugiej części meczu po kolejnych trafieniach Zubkowa zespół trenera Jewgienija Paszutina prowadził nawet 7 punktami. Wtedy jednak za zdobywanie punktów wzięli się Łukasz Koszarek, Przemysław Zamojski i Adam Waczyński, a po zbiórce w ataku i rzucie Przemysława Karnowskiego nasi ponownie mieli przewagę - 33:30. Mecz był jednak ciągle niezwykle wyrównany. Ostatecznie po kolejnym trafieniu świetnie spisującego się Adama Waczyńskiego pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem naszej reprezentacji 42:40.

Trzecia kwarta niewiele różniła się od poprzednich. Obie ekipy ciągle nie potrafiły zbudować bezpiecznej przewagi. Po 30 minutach biało-czerwoni 60:56.

Reprezentacja Polski w ostatniej części meczu kontrolowała sytuację na boisku. Było to możliwe głównie dzięki dobrej skuteczności spod kosza Przemysława Karnowskiego. Na linii rzutów wolnych nie zawodził także Adam Waczyński - po jego trafieniach było 72:64. Końcówka meczu była jednak dramatyczna. Najpierw trójkę trafił Chwostow, następnie rzuty wolne wykorzystał faulowany Witalij Fridzon i nagle przewaga naszego zespołu zmniejszyła się do dwóch punktów. Do końca meczu pozostało jednak tylko sześć sekund, a Rosjanie nie trafiali swoich rzutów. Ostatecznie Polacy wygrali 82:79.

W poniedziałek o godz. 21 Polska zagra z gospodarzami - Francją. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl