Strona główna > Koszykówka > Niższe ligi
III liga koszykarzy, 18 kolejka: Grali w sześciu i...wygrali2010-02-28 17:59:00 MIŁ

W 18 serii spotkań wszystkie mecze trzymały w napięciu do samego końca. Dosyć niespodziewanie MOSiR Krosno wygrał w Lublinie, mimo że w pierwszej kwarcie krośnianie rzucili zaledwie pięć punktów.

Polonia Przemyśl - Novum Lublin 83-76 (23-14, 11-14, 16-27, 33-21)

POLONIA: Garbacz 14, Kazura 14, Czarniecki 0, Płocica 29, Radochoński 0, Galanty 20, Rząsa 0, Kiełbowicz 0, Sówka 6.
NOVUM: Borkowski 9, Krzeszowski 1, Wiśniewski 9, J. Karolak 12, Ziółkowski 9, Ciechociński 20, Drążyk 6, Zduniak 10.

Gospodarze wysoko wygrali pierwszą kwartę i to ich chyba uśpiło. W kolejnych dwóch odsłonach oddali bowiem pole rywalowi, który straty odrobił z nawiązką. Szczęśliwie miejscowi wrócili do "swojej" gry w ostatnich dziesięciu minutach i dzięki skutecznemu finiszowi wygrali.

MET-BUD Stalowa Wola - Znicz II Jarosław 67-71 (16-13, 15-14, 16-18, 20-26)

MET-BUD: Wojtanowicz 15, Małek 14, Turek 14, Olejarz 9, ROgała 9, Frankiewicz 6, Makarewicz 0, Kowlaski, Ślepecki 0, Nowak 0.
ZNICZ: Wyka 26, Urban 14, Gazarkiewicz 12, Moralewicz 9, Cukierda 8, Balicki 2, Kus 0, Kamiński 0.

Wynik ten można rozpatrywać w kategoriach małej niespodzianki. Losy tego pojedynku ważyły się do samego końca, ale z wygranej cieszyli się jarosławianie, których poprowadził do tego Wyka.

Start II Lublin - MOSiR II Krosno 71-72 (26-5, 21-28, 8-20, 16-19)

START: Głodzik 0, Szadura 8, Jung 2, Wołowski 2, Wawrzyszak 0, Świątkowski 2, Rogala 8, Dadas 5, Oszóst 8, Stefaniuk 20, Zięba 16.
MOSIR: Zając 6, Ślązak 0, Kamiński 25, Ćwiąkała 1, Mazur 29, Surowaniec 11.

Goście grali zaledwie szóstką zawodników, ale wytrzymali mecz kondycyjnie i w nagrodę sięgnęli po niespodziewaną wygraną. Po pierwszej kwarcie, w której krośnianie rzucili zaledwie pięć punktów wydawało się, że to lublinianie sięgnął po dwa punkty. Fatalny początek nie załamał jednak gości, którzy w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i lepiej rozwiązywali decydujące akcje meczu.

Mecz rozegrany awansem

Polonia Przemyśl - OSSM PZKosz II Stalowa Wola  87-75 (20-19, 23-14, 22-21, 22-21)

POLONIA: Garbacz 26, Sówka 21, Galanty 12, Rząsa 10, Cebeńko 5, Kazura 5, Kiełbowicz 4, Czarnecki 2, Szostak 2, Dratwa 0.
OSSM: Andrzejczak 17, Grochowski 22, Prawica 0, Bołd 15, Siembida 4, Kuźma 2, Kułaga 15, Baron 0.