Strona główna > Koszykówka > Niższe ligi
III liga koszykarzy, 14 kolejka: Polonia słabiej, ale zwycięsko2010-01-24 17:36:00

W 14 serii spotkań nie zawiodły Polonia Przemyśl i AZS Politechnika Rzeszów. Przemyślanie z małymi kłopotami, ale jednak pokonali na własnym parkiecie Start Lublin. Tych nie mieli rzeszowscy akademicy, którzy rozbili OSSM Stalowa Wola.

AZS Politechnika Rzeszów - OSSM PZKosz II Stalowa Wola 111-61 (21-9, 26-16, 37-22, 27-14)

POLITECHNIKA: Górecki 2, Brud 6, Banyś 8, Romanowski 10, Dworak 16, Skop 3, Szalka 23, Sowa 12, Osiniak 5, Biela 9, Żmudka 12.
OSSM: Andrzejczak 14, Janas 12, Kapałka 2, Łabuda 4, Szado 5, Bołd 7, Maczkowski 4, Kuźma 2, Kułaga 2, Jaworski 9.

Goście osłabieni brakiem Grochowskiego nie byli w stanie sprostać akademikom z Rzeszowa. Gospodarze w każdej z kwart nie pozostawili rywalom złudzeń i ostatecznie efektownie wygrali. Politechnika grała bardzo zespołowo, w efekcie czego aż pięciu zawodników mogło się pochwalić dwucyfrową zdobyczą punktową.

Polonia Przemyśl - Start II Lublin 75-67 (20-14, 18-13, 17-18, 20-22)

POLONIA: Gabraz 10, Kazura 0, Czarniecki 6, Stefanowicz 16, Płocica 15, Galanty 12, Rząsa 0, Szostak 0, Sówka 16.
START: Kowalczuk 2, Świątkowski 6, Frączek 3, Głodzik 3, Lisowksi 0, Zieliński 7, Dadas 8, Pawelec 17, Kowalski 2, Zięba 15, Oszóst 4.

Gospodarze może nie zachwycili, ale sięgnęli po kolejne dwa punkty. - Po dzisiejszym meczu cieszy tylko wygrana. Zagraliśmy słabszy mecz, szczególnie mało skutecznie - powiedział trener Polonii Mariusz Kucab.

Novum Lublin - MET-BUD Stalowa Wola 91-71 (21-14, 19-11, 18-24, 33-22)

NOVUM: Drozd 15, Kozak 7, Krzeszowski 7, Mróz 0, Gospodarek 13, Wiśniewski 20, J. Karolak 10, Ziółkowski 4, Ciechociński 7, Drążyk 0, Zduniak 8.
MET-BUD: Makarewicz 0, Rogała 19, Turek 4, Kowalski 0, Ślepecki 9, Olejarz 12, Wojtanowicz 25, Nowak 2.

Jeszcze przed ostatnią kwartą goście mogli liczyć na dobre zakończenie, ale w IV kwarcie pokpili sprawę. Zawiodła w ich wykonaniu przede wszystkim obrona. W ataku natomiast trochę osamotnieni byli Rogała i Wojtanowicz.