Strona główna > Koszykówka > Niższe ligi
III liga koszykarzy, 20 kolejka: Niegościnny Lublin2010-03-14 16:24:00 MIŁ

Dwa zespoły z Podkarpacia rozgrywały swoje mecze w Lublinie i w obu przypadkach okazały się gorsze. MOSiR Krosno został rozbity przez Novum, a Znicz Jarosław przegrał ze Startem. Stało się tak, mimo że w ostatniej kwarcie tego meczu gospodarze nie zdobyli choćby punktu.

Novum Lublin - MOSiR II Krosno 104-49 (26-4, 20-13, 29-7, 29-25)

NOVUM: Mróz 11, Gospodarek 10, Wiśniewski 9, Ziółkowski 13, Ciechociński 21, Drążyk 13, Karolak 20, Jasiłek 0, Adameczek 5, Beczek 2.
MOSIR: J. Ćwiąkała 0, Zając 13, Węgrzyn 0, Kozioł 0, M. Ćwiąkała 0, Łopatowski 0, Mazur 24, Surowaniec 12.

Krośnianie do Lublina wyjechali już o 5 rano i to odbiło się na ich grze. Dodatkowo MOSiR był mocno osłabiony i nie mógł za wiele zdziałać przeciwko dobrze dysponowanym gospodarzom.

Start II Lublin - Znicz II Jarosław 63-54 (22-9, 20-10, 21-13, 0-22)

START: Pawelec 4, Szadura 3, Rogala 5, Oszóst 4, Eijfor 2, Kowalczuk 4, Zięba 3, Myśliwiec 10, Król 28.
ZNICZ: Wyka 2, Urban 3, Kus 20, Cukierda 12, Raba 2, Gazarkiewicz 12, Kamiński 3, Balicki 0, Piskorz 0, Zawronek 0.

Gospodarze ustawili sobie mecz w pierwszej połowie, w której Znicz rzucił jedynie 19 punktów. W III kwarcie Start jeszcze poprawił i dopiero w ostatniej odsłonie do głosu doszli jarosławianie. W niej miejscowi nie zdobyli nawet punktu, ale całej straty gościom odrobić się nie udało.

MET-BUD Stalowa Wola - AZS Politechnika Rzeszów 88-97 (21-20, 29-21, 20-28, 18-28)

MET-BUD: Makarewicz 0, Rogała 17, Turek 29, Kowalski 1, Małek 8, Ślepecki 0, Olejarz 4, Wojtanowicz 22, Nowak 4, Klita 3.
AZS: Banyś 27, Biela 12, Górecki 0, Michalski 2, Kielar 0, Dworak 0, Skop 19, Szalka 11, Sowa 10, Osiniak 8, Żmudka 8.

Do przerwy to gospodarze prowadzili różnicą 9 punktów, ale w III kwarcie rzeszowianie zagrali na miarę swoich możliwości i przed ostatnią odsłoną przewaga miejscowych wynosiła zaledwie jedno "oczko". Politechnika w IV kwarcie zdecydowanie dominowała na parkiecie, a do wygranej poprowadził ją skuteczny duet Banyś-Skop.