Strona główna > Koszykówka > II liga mężczyzn
Koszykarskie derby Krakowa2011-02-06 11:11:00

W wypełnionej po brzegi kibicami hali przy ul. Reymonta 22 koszykarze Wisły rozgromili Cracovię 102-59. Mecz toczył się o mistrzostwo grupy C II ligi.

Tylko w I kwarcie Biała Gwiazda miała kłopoty z rywalem, przegrywała niespodziewanie 13-23. Wawelskim Smokom dał się we znaki zwłaszcza Tomasz Bryzek, zdobywca 12 pkt w tym okresie. W 13. minucie było już 25-23. "Pasy" wyrównały", ale to był ostatni moment równorzędnej gry w tym spotkaniu. Do przerwy gospodarze prowadzili 51-32.

W II części meczu przewaga wiślaków rosła, ostateczniezwyciężyli różnicą 43 punktów. Setny punkt zdobył Krawczyk w ostatniej minucie.

Dla Wisły było to 9. zwycięstwo w sezonie, zespół zajmuje aktualnie 12. miejsce. Cracovia z jedną wygraną zamyka tabelę (16. lokata).

Wisła AWF Kraków - Cracovia 1906 102-59 (16-23, 35-9, 27-13, 24-14)