Strona główna > Koszykówka > I liga kobiet
Koszykarki Korony Kraków pokonały Siemaszkę2011-02-05 20:19:00

Koszykarki Korony Kraków w 18. kolejce I ligi kobiet, gr. B pewnie pokonały Domeny.PL Siemaszka 85-69. Jednak przez trzy kwarty mecz był bardzo wyrównany.

Korona Kraków- Domeny.PL Siemaszka  85-69 (14:20, 24:19, 23:15, 24:15)

Korona: Dąbkowska 23, Krzywoń 22, Płazińska 13, Hajduk 13, Grzelak 11, Pacuła 3
Siemaszka: Szołtysek 26, Wilk 13, Zawadka 11, Maruszczak 8,  Czopor 5, Witkoś 3, Lelek 2, Panek 1

Pierwsze punkty w meczu zdobyła dla Korony Agnieszka Krzywoń. Rywalki odpowiedziały udanymi akcjami Szołtysek i Zawadki. Po rzutach Krzywoń i Hajduk Korona prowadziła 8:4. Potem inicjatywa należała do drużyny gości i za sprawą  Witkoś i Szołtysek zrobiło się 9:15. Po trafieniu za trzy Szołtysek było 18:10 dla przyjezdnych. Ta kwarta zakończyła się wynikiem 14:20.
Drugą kwartę gospodynie rozpoczęły od serii 8:0. Do skutecznej Krzywoń dołączyła Natalia Pacuła. Kolejne dwie akcje Dąbkowskiej i  Korona wyszła na prowadzenie 30:24. Dalsza część tej kwarty należała do Siemaszki, w której szeregach brylowały Zawadka i Szołtysek. Dobra gra tych koszykarek dała wymierne korzyści. Po pierwszej połowie przyjezdne prowadziły 39:38.
W trzeciej kwarcie obie drużyny zdobywały punkty seriami. Najpierw Siemaszka uzyskała 6 punktów przewagi, aby za chwilę stracić 8 z rzędu.  Później inicjatywę przejęła Korona i po „trójce” Grzelak zrobiło się 54:49.Potem gra toczyła się punkt za punkt i na koniec tej kwarty wynik brzmiał 61:54 dla krakowianek.
Ostatnia kwarta to popis Katarzyny Płazińskiej, która raz za razem trafiała do kosza. Rywalki nie były w stanie jej. Efekt- prowadzenie Korony  76:60 w 37 min meczu. Ostatecznie gospodynie pokonały Siemaszkę 85:69.