Strona główna > Koszykówka > Ekstraklasa kobiet
Trudna przeprawa wiślaczek w Bydgoszczy2014-02-01 19:27:00

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków w meczu 3. kolejki drugiego etapu ligowych zmagań po bardzo wyrównanym meczu pokonały na wyjeździe Artego Bydgoszcz 71-69.

Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 69-71 (11-18, 18-19, 24-13, 16-21)

ARTEGO: Elżbieta Mowlik 19, Jessica Lawson 17, Leah Metcalf 17, Amisha Carter 8, Martyna Koc 4, Justyna Jeziorna 4, Anna Pietrzak 0, Daria Mieloszyńska-Zwolak 0.

WISŁA: Jantel Lavender 20 (8 zb.), Allie Quigley 17, Justyna Żurowska 15, Danielle McCray 7, Agnieszka Skobel 5, Cristina Ouviña 3, Paulina Pawlak 4, Zane Tamane 0, Katarzyna Krężel 0.

Sobotni mecz podopieczne trenera Stefana Svitka rozpoczęty piątką: Paulina Pawlak, Zane Tamane, Jantel Lavender, Agnieszka Skobel, Alexandria Quigley. W I kwarcie Wisła kontrolowała przebieg gry i prowadziła 18-11. Później gospodynie odrobiły straty, ale w połowie spotkanie nadal przeważały krakowianki (37-29).

Po zmianie stron bydgoszczanki grały o wiele lepiej, wychodząc na prowadzenie 53-50. Niezwykle zacięta ostatnia ćwiartka zakończyła się wygraną wiślaczek, które ostatecznie zwyciężyły 71-69.

W Bydgoszczy zabrakło dziś skrzydłowej Wisły Agnieszki Szott-Hejmej, która zmaga się z przeziębieniem.

Teraz Białą Gwiazdę czekają dwa z rzędu mecze przed własną publicznością. W najbliższą środę krakowianki w rozgrywkach Euroligi zmierzą się z UE Sopron, a w sobotę 8 lutego z Wilczycami ze Szczecina.