Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Kiosk
Igrzyska europejskie szansą na rozwój Krakowa i Małopolski2019-07-13 12:02:00

Kraków i Małopolska planują wspólnie zorganizować igrzyska europejskie w 2023 r. W czwartek, 11 lipca, odbyła się w Krakowie konferencja z przedstawicielami rządu i samorządu, poświęcona organizacji tego wydarzenia - czytamy na stronie krakow.pl


– Plan organizacji przez Kraków i Małopolskę igrzysk europejskich to bardzo dobry pomysł. Jesteśmy zarówno organizacyjnie jak i merytorycznie przygotowani do organizacji dużych wydarzeń, co udowodniliśmy w ostatnich latach, np. przy okazji Światowych Dni Młodzieży – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.


– Zapewniam o wsparciu tej imprezy przez rząd. Traktujemy ją jako przedsięwzięcie ogólnonarodowe, które będzie się ogniskować w Krakowie i Małopolsce. To wielka szansa na promocję Krakowa i regionu. Dzięki tej imprezie możemy pokazać Polskę, jako miejsce, które nie odbiega poziomem rozwoju od pozostałej części Europy, miejsce które warto odwiedzić i zostawić tu swoje pieniądze – zaznacza wicepremier Jacek Sasin, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.


Więcej: krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty