Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej
W finale hokejowego Pucharu Polski Tychy lepsze od Cracovii2016-12-31 10:22:00

Hokeiści GKS-u Tychy pokonali 3-0 Comarch Cracovię i po raz siódmy w historii zdobyli Puchar Polski.


Wicemistrzowie Polski potwierdzili, że ostatnie zwycięstwa nad krakowianami nie były dziełem przypadku. – Nie mamy specjalnej recepty na Cracovię, ale nie ukrywam, że do meczów z tym rywalem podchodzimy specjalnie skoncentrowani. Krakowska drużyna przypomina nam poziomem zespoły z Pucharu Kontynentalnego i to nas mobilizuje – powiedział jeden z bohaterów finału na lodowisku w Nowym Targu Filip Komorski. Reprezentacyjny napastnik GKS-u zdobył drugą bramkę dla zwycięskiej ekipy. Pierwsze trafienie było dziełem Patryka Koguta, a wynik ustalił Jan Semorad. – Zagraliśmy najlepiej pierwsze 10 minut i tak powinniśmy grać cały mecz, ale się nie udało. Kluczowa sytuacja była wtedy, gdy Damian Kapica nie strzelił sytuacji sam na sam, poszła kontra i był gol. Wtedy się nam ten mecz złamał – przyznał Rudolf Rohacek, trener Comarch Cracovii.


– Gratuluję tyszanom zwycięstwa. Po chudych latach dla hokeja w naszym mieście przychodzą lepsze czasy, wracają imprezy sportowe, ale żeby były one udane ważna jest też infrastruktura – oznajmił Grzegorz Watycha, burmistrz miasta Nowy Targ, gospodarza turnieju finałowego. – Podjęliśmy starania, żeby leciwy stary obiekt zastąpić halą z prawdziwego zdarzenia. Wczoraj większością głosów rada miasta podjęła uchwałę, żeby rozpocząć projekt. Jestem przekonany, że przy dobrej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie uda się przygotować taki obiekt i za 2-3 lata kibice z całego kraju w tym okresie będą mogli podziwiać hokej w pięknej nowej hali.


 Gratuluję wszystkim zespołom za stworzenie pięknego widowiska – oznajmił Robert Zamarlik, członek zarządu PZHL-u i dyrektor turnieju Pucharu Polski. – Impreza była na naprawdę dobrym poziomie, dopisali kibice. Dziękuję też za pomoc panu burmistrzowi i zarządowi Podhala. Stanęliśmy na wysokości zadania.


* Wyniki finałowego turnieju Pucharu Polski - Nowy Targ 2016

Półfinały, czwartek 29.12.2016:

GKS Tychy – Tempish Polonia Bytom 5-1

TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2-4


Finał, piątek 30.12.2016:

Comarch Cracovia - GKS Tychy 0-3 (0-0, 0-2, 0-1)

0-1 Patryk Kogut - Jan Semorad 31:02

0-2 Filip Komorski - Bartłomiej Jeziorski - Josef Vitek 33:17

0-3 Jan Semorad - Mateusz Bepierszcz 44:10 w przewadze

(GL)


cracovia-tychy_3.jpg
cracovia-tychy_10.jpg
cracovia-tychy-feta_12.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty