Strona główna > Hokej > Reprezentacja
Kazachstan już w elicie, Polska o nią powalczy2015-04-23 22:10:00

Polscy hokeiści przegrali drugi mecz na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A. Trzeba jednak podkreślić, że ulegli najlepszemu zespołowi krakowskiego czempionatu.

Kazachstan już dzisiaj zapewnił sobie awans do elity, natomiast "Biało-czerwoni" mają na to ogromną szansę. Muszą jednak w sobotniej, ostatniej potyczce mistrzostw wygrać z Węgrami za trzy punkty, a więc bez dogrywki. W czwartek ceny biletów zostały obniżone do 50 procent i od razu okazało się, że na spotkaniu z Madziarami Kraków Arena wypełni się do ostatniego miejsca.

Do połowy meczu Polacy spisywali się bardzo dobrze. I wówczas na ławkę kar powędrował Rafał Dutka, co zakończyło się stratą bramki. Stosunkowo szybko padło wyrównanie i to w momencie, kiedy Kazachowie grali w podwójnym osłabieniu. Wydawało się, że to pozwoli na spokojną grę, a tymczasem rywale potrzebowali zaledwie 83 sekundy, aby ponownie objąć prowadzenie.

W połowie trzeciej tercji piękna, indywidualna akcja Marcina Kolusza ponownie dała wyrównanie. Po chwili jednak Grzegorz Pasiut otrzymał karę mniejszą i choć osłabienie przetrzymaliśmy, to oblężenie polskiej bramki trwało nadal i zakończyło się utratą gola (Rafał Radziszewski odkrył bliższy słupek). Na trzy sekundy przed końcową syreną Aleksiej Litwinienko wybił krążęk za bandę i osłabił swój zespół. Do boksu zjechał Radziszewski i "Biało-czerwoni" próbowali jeszcze doprowadzić do dogrywki. Nie udało się...

Czwartek, 23 kwietnia:

Kazachstan - Polska 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)

1-0 Roman Sawczenko - Kevin Dallman - Wadim Krasnosłobodcew 29:34 (w przewadze)

1-1 Bartłomiej Pociecha - Sebastian Kowalówka - Aron Chmielewski 35:33 (w podwójnej przewadze)

2-1 Roman Starczenko - Konstantin Rudienko 36:56

2-2 Marcin Kolusz - Mateusz Bryk - Mateusz Rompkowski 48:20

3-2 Roman Starczenko - Konstantin Sawenkow 55:26

KAZACHSTAN: Poliektow - Dallman, Siemionow; Poliszuk, Starczenko, Rudienko - Sawczenko, Litwinienko (2); Żajłajow, Puszkariow, Spiridonow (2) - Lakiza, Metalnikow; Sawienkow, Rymariew, Krasnosłobodcew - Trjasunow, Lipin; Woroncow (2), Chudjakow, Panszin. Trener: Andriej Nazarow.

POLSKA: Radziszewski - Pociecha, Dutka (4); Kowalówka, Pasiut (2), Chmielewski - Bryk, Rompkowski; Malasiński, Zapała, Kolusz - Wajda, Kotlorz; Galant, Dziubiński, Laszkiewicz - Wanacki, Kruczek (2); Bagiński, Kalinowski, Urbanowicz. Trener: Jacek Płachta.

Strzały: 27-23. Kary: 6 - 10 (w tym 2 techniczne). Widzów 8500.

20:00 POLSKA - Węgry

Do elity awansował Kazachstan, a o drugie premiowane miejsce zagrają Węgrzy i Polacy. O utrzymaniu zadecyduje mecz Japonii z Ukrainą.