Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Bartłomiej Łętocha nowym trenerem piłkarzy Bronowianki2020-07-25 11:14:00

Bartłomiej Łętocha poprowadzi zespół seniorów Bronowianki w nowym sezonie krakowskiej klasy okręgowej. 29-letni szkoleniowiec zastąpi Łukasza Kubika, który przeniósł się do B-klasowych rezerw Wieczystej. Łętocha był zawodnikiem Bronowianki przez cztery poprzednie sezony, a w ostatnich dwóch także asystentem Kubika. Samodzielnie prowadzi również A-klasowy LKS Rudnik.


Mimo młodego wieku nowy trener Bronowianki ma już blisko 10-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowej. Zdobywał je zarówno w piłce młodzieżowej, jak i seniorskiej współpracując z trenerami Kamilem Ostrowskim w Orlikach i Orle Myślenice oraz Czesławem Palikiem i Łukaszem Kubikiem właśnie w Bronowiance. Od kilku lat pracuje w LKS Rudnik, najpierw jako trener juniorów starszych, a teraz jako szkoleniowiec pierwszej drużyny. Posiada licencję UEFA B, którą zdobył w 2018 rok.


- Praca w Bronowiance to dla mnie kolejne wyzwanie w pracy trenerskiej. Mam nadzieję, że mu podołam. Jeśli chodzi o najważniejsze cele na pierwszą rundę rozgrywek to na pewno będzie to ustabilizowanie sytuacji kadrowej, poukładanie na nowo kilku palących aspektów w grze, wykreowanie grupy chłopaków, którzy stworzą prawdziwy kolektyw - pójdą za sobą w ogień – mówi Bartłomiej Łętocha oficjalnemu serwisowi klubu. - Co do samych rozgrywek, to po pierwsze mam nadzieję, że ten sezon rozegrany zostanie bez przeszkód, które przerwały minione rozgrywki. Zdecydowanym faworytem w naszej grupie będzie drużyna Wieczystej Kraków. Wydaje się być poza zasięgiem każdej z pozostałych drużyn z grupy II, zarówno pod względem kadrowym, finansowym, jak i organizacyjnym, więc może się okazać, że mecze z Wieczystą będą dość jednostronnymi widowiskami. Ale w piłce nie takie rzeczy już widziano, więc kto wie? Każdy będzie walczył, mecz trwa od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego...

W nowym sezonie zmienił się zestaw drużyn w grupie 2. krakowskiej okręgówki. - Miejmy nadzieję, że to zmiany, które podniosą poziom rywalizacji i pojedynczych spotkań, a kibice zobaczą dzięki nim kawał dobrej, krakowskiej piłki – mówi szkoleniowiec.


Do startu rozgrywek zostały trzy tygodnie, w tym czasie Bronowianka ma w planach treningi trzy razy w tygodniu oraz jeszcze trzy mecze kontrolne. Łętocha pracę w Bronowiance będzie łączył z dalszym prowadzeniem LKS-u Rudnik. 

ST/bronowianka.pl

bletocha2.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty