Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Marcin Pasionek trenerem Tempa Białka2020-07-09 13:05:00

Seniorską drużynę Tempa Białka (Klasa Okręgowa Chrzanów) przejmie 42-letni Marcin Pasionek. To znany i ceniony szkoleniowiec. Przygodę z futbolem zaczynał w Wiśle Kraków (48 meczów w ekstraklasie), grał także w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Koronie Kielce, Proszowiance, Pogoni Staszów, Sokole Kocmyrzów, Szreniawie Nowy Wiśnicz i przede wszystkim w Hutniku Kraków (ponad 7 lat). Przez cztery lata był grającym trenerem Tempa Rzeszotary. Trzeba także dodać liczny udział w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Z Wisłą zdobył w 1996 r. mistrzostwo Polski juniorów, a jako trener wicemistrzostwo w 2016 r. z Akademią Sportu Progres Kraków. Jest obecnie jej koordynatorem. 


Jego warsztat trenerski w pracy z młodzieżą został doceniony przez kapitułę XXII Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2016 r. (organizatorami Małopolski Związek Piłki Nożnej i Wydział Sportu Urzędu m. Krakowa). Został bowiem uznany najlepszym trenerem młodzieży. Wraz z Łukaszem Szewczykiem z powodzeniem prowadzili małopolską reprezentację, z którą 6 razy awansowali do ogólnopolskich turniejów finałowych.

W ostatnim sezonie Pasionek prowadził Kalwariankę Kalwaria Zebrzydowska (Klasa Okręgowa Wadowice). Funkcję trenera Tempa będzie łączył z pracą w AS Progres. 

(ST)


mpasionek.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty