Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Duże zmiany w Kmicie Zabierzów - nowi trenerzy zaczęli pracę2020-07-01 15:39:00

29-letni Damian Rębisz został nowym trenerem AP Kmita Zabierzów. Zastąpi Marcina Rusina, któremu w czerwcu skończył się kontrakt. Nowy trener poprowadził we wtorek pierwsze zajęcia z drużyną, obejmie opiekę także drużynę klubowych rezerw.


Jak podaje klubowy serwis społecznościowy, Damian Rębisz to wychowanek Siarki Tarnobrzeg, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Wychowanie fizyczne, oraz absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku przygotowanie motoryczne w grach zespołowych. Trener posiada licencję UEFA A. Pracował z młodzieżą Albertusie Kraków, AS Progres, Górniku Wieliczka, prowadził seniorskie drużyny Iskry Radwanowice i Skawince (z nią wygrał ligę okręgową w sezonie 2018/2019).


- Cieszę się, że zarząd AP Kmity Zabierzów powierzył mi misję prowadzenia zespołu. Moim celem jest kontynuowanie pracy trenera Marcina Rusina, który wykonał kapitalną robotę i zbudował mocny zespół. Chciałbym, aby wszyscy zawodnicy dalej się rozwijali, a zespół zrobił kolejny krok naprzód i zadomowił się w górnej części tabeli -  szkoleniowca na wstępie nowy trener.


W pracy w Zabierzowie Damianowi Rębiszowi pomagać będzie również Jan Rygiel, trener z licencją UEFA A, który pracował wcześniej w Albertusie, FA Lech Poznań (jako trener koordynator), Cracovii oraz AS Progres. W związku ze zmianami wewnątrz klubu, z dniem 30 czerwca 2020 r. obowiązki trenera zespołu rezerw przestał pełnić Łukasz Marszałek.

AP Kmita
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty