Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Nowe role w bronowickiej piłce2018-12-14 18:56:00

Zmiany w krakowskiej Bronowiance: Czesław Palik będzie dyrektorem sportowym, a Łukasz Kubik pierwszym trenerem drużyny występującej w klasie okręgowej.


W nowy rok sekcja piłki nożnej Bronowianki wkroczy organizacyjnie wzmocniona. Pionem piłkarskim klubu będzie zarządzał nowy dyrektor sportowy, który przejmie nadzór nad szkoleniem wszystkich grup młodzieżowych, kwestiami transferów i współpracy sportowej z innymi podmiotami, rozwojem szkółki piłkarskiej i sprawami seniorskiego zespołu piłkarskiego. Nowe funkcje obejmą pracujący w klubie trenerzy: Czesław Palik, Łukasz Kubik i Mateusz Stanisz.


- Sekcja piłkarska Bronowianki dynamicznie się rozwija. Mamy w niej ponad 300 zawodników młodzieżowych w kilkunastu grupach treningowych szkółki piłkarskiej, do tego zespoły seniorów i juniorów. W klubie pracuje grupa kilkunastu szkoleniowców piłkarskich, dodatkowo wspieranych przez trenerów przygotowania fizycznego. Zarządzanie tak dużą sekcją piłkarską i dalszy jej rozwój wymaga organizacyjnego wzmocnienia. Dlatego zamierzamy powołać nowe stanowisko - dyrektora sportowego, który wesprze władze klubu w zarządzaniu pionem piłkarskim Bronowianki - zapowiada prezes Kazimierz Skrzypek. - Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami prezydium zarządu, chcemy powierzyć kierowanie sekcją piłkarską Czesławowi Palikowi, dotychczasowemu trenerowi drużyny seniorów, który obejmie stanowisko dyrektora sportowego. Jest związany z klubem od 5 lat, doceniamy jego wiedzę, doświadczenie i wielkie zaangażowanie w sprawy Bronowianki i chcemy powierzyć mu kierowniczą funkcję w klubie.


W związku z tą zmianą trenerem pierwszego zespołu zostanie Łukasz Kubik, dotychczasowy grający, drugi trener drużyny seniorów i szkoleniowiec juniorów. - Łukasz Kubik również jest związany z Bronowianką od wielu lat. Pod kierunkiem trenera Palika zdobywał doświadczenie szkoleniowe w seniorskiej piłce, mamy nadzieję, że współpraca obu trenerów, teraz w nowych rolach, nadal będzie owocna - mówi prezes Skrzypek. 


Z kolei Łukasza Kubika w roli trenera drużyny juniorów zastąpi Mateusz Stanisz, dotąd prowadzący grupy młodzieżowe szkółki piłkarskiej w Bronowiance. Jak informuje Kazimierz Skrzypek, najważniejszym zadaniem trenera Stanisza będzie bezpośrednie przygotowanie wychowanków do gry w seniorskim zespole, tak, aby jeszcze w wieku juniora zdobywali gotowość do wzmocnienia pierwszej drużyny, a potem stawali się jej kluczowymi postaciami.  


www.bronowianka.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty