Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Sławomir Świeca trenerem Pogoni Miechów2018-07-30 18:51:00

Nowym trenerem Pogoni Miechów został Sławomir Świeca, który w tym klubie był czołowym zawodnikiem w sezonie... 2001/02. Pogoń grała wtedy w IV lidze zajmując 8. miejsce, tuż za Garbarnią... Był też w Miechowie trenerem, wiosną 2017.


Urodzony 24 września 1972 r. w Proszowicach Sławomir Świeca zaczynał karierę piłkarską w Hutniku Kraków. Kolejne jego kluby to: Grzegórzecki Kraków, Wisła II Kraków, Tymbark, Proszowianka, Sandecja Nowy Sącz, Pogoń Miechów, Nida Pińczów, Płomień Jerzmanowice, Orkan Szczyrzyc, Turbacz Mszana Dolna, Karpaty Siepraw.


Jako trener pracował w takich klubach jak: Płomień Jerzmanowice, Turbacz Mszana Dolna, Orkan Szczyrzyc, Grębałowianka Kraków, KS Tymbark, Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada, Orzeł Myślenice, Zieleńczanka, Pogoń Miechów, Złomex Branice i znów Orkan.


Pogoń Miechów awansowała do klasy okręgowej z 2. miejsca w A klasie olkuskiej, dzięki wysokiemu wskaźnikowi (liczonemu na podstawie stosunku ilości zdobytych punktów do ilości rozegranych zawodów). Jej trenerem w poprzednim sezonie był Ryszard Kazieczko, jeden z najlepszych zawodników w historii klubu.


Pod wodzą Świecy Pogoń rozegrała dwa sparingi z A-klasowymi zespołami. U siebie przegrała z LKS Niedźwiedź 1-2 (gol: Młyński) i wygrała na wyjeździe z Leśnikiem Gorenice 3-0 (gole: Antosiewicz 2, Maniak). W miniony weekend miechowianie mieli grać w Łobzowie z Olimpią o Puchar Polski; mecz został odwołany, gdyż rywale się wycofali z rozgrywek.


rst


swieca2.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty