Strona główna > Główna środek > V liga
10 goli Wisły w Skawinie2017-08-31 20:07:00

Piłkarze Wisły Kraków uświetnili jubileusz 95-lecia Skawinki Skawina i w ramach uzupełnienia cyklu treningowego zmierzyli się z V-ligową drużyną na jej boisku. Mecz zakończył się wynikiem 10-0 dla Białej Gwiazdy.

Worek z bramkami rozwiązał już w 5. minucie testowany Macauley Chrisantus, wykańczając głową dośrodkowanie Rafała Boguskiego. Wiślacy cały czas przebywali na połowie rywala, ale drugi skuteczny cios zadali dopiero kwadrans później, gdy „Boguś" łatwo zgubił krycie jednego z graczy Skawinki i uderzył po długim rogu. Chwilę później pomocnik Białej Gwiazdy zagrał piłkę wzdłuż bramki gospodarzy, a tam formalności strzałem piętą dopełnił Chrisantus. W 39. minucie Nigeryjczyk sprytnie zszedł na prawą nogę i mocnym kopnięciem futbolówki po ziemi skompletował hat-trick.  Nie minęło 120 sekund, a wynik na 5-0 podwyższył ładnym uderzeniem ze skraju szesnastki Tibor Halilović. W ostatniej akcji pierwszej połowy Rafał Boguski wykorzystał doświadczenie i wziął defensora rywali na zamach w polu karnym drużyny przeciwnej. Jedenastkę pewnie wykonał Rafał Pietrzak.

Druga odsłona spotkania nie obfitowała już w tyle goli. Trener Kiko Ramírez wprowadził na murawę wiślacką młodzież i gra nabrała spokojniejszego tempa. Zawodnicy Skawinki kilkakrotnie przetestowali Kacpra Chorążkę, ale wciąż gole strzelała tylko krakowska Wisła. Najpierw w 56. minucie Halilović wykorzystał podanie Zé Manuela i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi rywali. Chwilę później sam Portugalczyk przełamał się po kilku wcześniejszych nieudanych próbach i przy asyście Plewki zmieścił futbolówkę pomiędzy nogami piłkarzy ze Skawiny a słupkiem.

Wejście Carlosa Lopeza znacząco rozruszało grę Wisły z przodu. W 69. minucie świetnie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym rywali i podwyższył na 9-0, a Biała Gwiazda ciągle stwarzała zagrożenie pod bramką gospodarzy. Wynik na 10-0 ustalił pod koniec pięknym uderzeniem zza szesnastki Patryk Plewka.

WISŁA: Chorążka - Cywka, González (46 Świątko), Arsenić (60 Małecki ), Pietrzak - Llonch (46 Plewka), Halilović - Kostal, Boguski (66 López), Zé Manuel - Chrisantus.