Strona główna > Główna środek > V liga
KO II Kraków: Garbarze znów ulegli Iskrze2017-04-04 08:53:00

ISKRA Radwanowice - GARBARNIA II Kraków 1-0 (1-0)

1-0 Adrian Funek 4

Sędziowali: Kamil Sikora oraz Marcin Jurek i Szymon Grycz (KS Małopolski ZPN). Żółte kartki: Konrad Jędrszczyk, Bartłomiej Mirek - Jan Kowalik, Damian Pabiś, Wojciech Głuchaczka.

ISKRA: Tomasz Malec - Michał Spasiuk, Michał Tazbir, Wiktor Urbańczyk, Grzegorz Ziobro (80 Grzegorz Frosik), Konrad Jędrszczyk (88 Łukasz Pudełko), Bartłomiej Mirek, Radosław Chciuk (90 Grzegorz Armatys), Paweł Godyń, Dominik Labzik, Adrian Funek (60 Paweł Markowski).

GARBARNIA II: Mikołaj Wiewióra - Jan Zygmunt, Damian Pabiś, Artur Krzeszowiak, Jakub Bem - Paweł Zalewski (60 Kamil Sąder), Wojciech Głuchaczka, Jan Kowalik (57 Amadeusz Bufnal), Krystian Żakowicz - Mateusz Ząbczyk, Igor Arynin.

W 4. minucie po akcji gospodarzy na przedpolu Garbarni powstało spore zamieszanie. Po strzale z bliska Funka Wiewióra odbił wprawdzie piłkę, ale trafiła ona z powrotem pod nogi strzelca, a ten wpakował ją do bramki. Zamieszanie było tak duże, ze niektórzy twierdzą, że to nie Wiewióra odbił futbolówkę, a debiutujący w barwach gości Bem.

W 8. minucie po rozegranym kornerze piłka trafiła na 16. metr do Kowalika, a ten posłał ją tuż obok słupka. Podobnie uczynił Ząbczyk w 11. minucie, po akcji Zalewskiego na prawym skrzydle. W 18. minucie po podaniu Żakowicza Arynin w dobrej sytuacji wypalił "panu Bogu w okno". W 20. minucie po akcji Żakowicza strzał Ząbczyka został w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z obrońców Iskry.

W 40. minucie Wiewióra w bardzo groźnej sytuacji obronił strzał Godynia, a w 44. minucie Jan Zygmunt w ostatniej chwili wybił piłkę poza końcową linię, po skutecznej pogoni za jednym z zawodników gospodarzy.

W drugiej połowie najwięcej emocji przyniosły końcowe fragmenty meczu. W 90. minucie po dograniu Arynina "główkował" Krzeszowiak, ale Malec sparował piłkę na korner. Już w doliczonym czasie gry Krzeszowiak wyekspediował piłkę poza boisko po strzale bodajże Godynia.

I tym sposobem beniaminek z Radwanowic zdobył w tym sezonie komplet punktów na drugim zespole Garbarni (w pierwszym meczu na Rydlówce Iskra wygrała aż 5-2).