5 goli Dziecanovii na inaugurację wiosny2017-03-27 22:54:00

KO III Kraków: Wróblowianka - Dziecanovia 2-5 (1-2)

Bramki dla gości: Klimczyk 2, Tarczoń, Wojnarowski, Rudzik.

DZIECANOVIA: Pitala - Żelasko, Winiarski, Górski, Rudzik - M. Pituła - Boroń (Tuleja), Klimczyk (Zatorski), Serafin (Wojnarowski), Wysopal - Tarczoń.

W 4. minucie na prowadzenie po pięknym strzale z woleja wyszła Wróblowianka. Goście szybko wzięli się do odrabiania straty - 10 minut później gola wyrównującego w zamieszaniu podbramkowym zdobył S. Klimczyk. Uskrzydlona Dziexa przejęła inicjatywę. I tuż przed przerwą udało się jej zdobyć bramkę na 2-1. M. Boroń idealnie dośrodkował z prawej strony, a P. Tarczoń musiał tylko dostawić nogę.

Na drugą połowę piłkarze z Dziekanowic wyszli dużo bardziej skoncentrowani. I w 55. minucie podwyższyli wynik na 3-1: zza pola karnego ładnie z woleja uderzył G. Wojnarowski. W 70. minucie kibicom gości mogły zabić szybciej serca, bowiem drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał K. Wysopal. Gdy wydawało się, że Dziecanovię czeka ciężka końcówka w 10-osobowym składzie, sytuację uspokoił S. Rudzik zdobywając bramkę na 4-1 po strzale głową (dośrodkowanie M. Pituły z rzutu rożnego). Wróblowianka rozpaczliwie próbując odrobić straty co chwila nadziewała się na kontry. Jedna z nich zakończyła się golem na 5-1: S. Klimczyk w sytuacji 1x1 efektownie przerzucił bramkarza. W doliczonym czasie w szeregi obronne Dziexy wdarło się lekkie rozluźnienie, czego efektem była bramka dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.