Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > V liga
Szymanowski trenerem Wolnych Kłaj2017-01-21 11:52:00

Henryk Szymanowski poprowadzi wiosną Wolnych Kłaj - 10. zespół krakowskiej grupy III klasy okręgowej. Zastąpił na trenerskiej ławce Wojciecha Rajtara, który po blisko 2-letnim pobycie w Kłaju zrezygnował przed miesiącem z pracy.


64-letni Szymanowski to niezwykle barwna postać lubiana w środowisku trenerskim. Wychowanek "Białej Gwiazdy" jest mistrzem Polski z Wisłą Kraków (1978), zaliczył 230 meczów w ekstraklasie. Grał ponadto w Cracovii, a kończył karierę w Austrii (SV Langenröhr) i USA (Eagles Yonkers w stanie Nowy Jork). Zanotował jeden występ w reprezentacji Polski (1979 r. z Rumunią).

Był trenerem juniorów Wisły i Wawelu, zespołów seniorskich Wawelu, Śledziejowic, Michałowianki, Skawinki, Raby Dobczyce, Halniaka Maków Podhalański i Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów. Prowadził młodzieżowe reprezentacje Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a w 2013 r. - wraz z Jerzym Kowalikiem reprezentację Małopolski w UEFA Regions' Cup. Jest członkiem Rady Trenerów MZPN.

W Kłaju rozpoczął pracę we wtorek, 17 stycznia br. i już po kilku dniach wie, że największym wyzwaniem będzie poszerzenie dość skromnej kadry drużyny. Stąd trwają poszukiwania zawodników, którzy zechcą wiosną wspomóc drużynę. (gst)


szymek.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty