Strona główna > Główna środek > V liga
KO 2 Kraków: Rywal zza miedzy ograny przez Brązowych2016-10-02 13:18:00

Druga drużyna Garbarni wyjazdowym zwycięstwem nad Borkiem powetowała sobie ostatnie niepowodzenia z niewygodnym dla siebie lokalnym rywalem. Młode Lwy zaprezentowały się na boisku przy ulicy Żywieckiej korzystnie, a sam mecz był bardzo wyrównany.

Borek Kraków - Garbarnia II Kraków 0-2 (0-0)

0-1 Filip Bentkowski 74 (samobójcza)

0-2 Michał Kozik 78

Sędziowali (rzetelnie): Sebastian Łojas oraz Paweł Bagan i Mateusz Ślizowski (Małopolski ZPN).

Żółte kartki: Marcin Pachacz - Adrian Ryś.

BOREK: Michał Bartków - Grzegorz Król, Filip Bentkowski, Rafał Wilkołek, Marcin Pachacz (66 Piotr Banach), Piotr Bartyzel, Rafał Łatka, Maciej Wcisło (84 Maciej Zając), Piotr Ptak (80 Patryk Perlikowski), Krzysztof Banach (60 Konrad Hajto), Sebastian Dziekan.

GARBARNIA II: Mikołaj Kohlbrenner - Jan Zygmunt, Kamil Moskal, Artur Krzeszowiak, Adrian Ryś - Kamil Sąder (87 Dawid Palej), Wojciech Głuchaczka, Jan Kowalik, Krystian Żakowicz -

Marcin Siedlarz (68 Michał Kozik), Hubert Pachowicz (85 Szymon Palczewski).

Poza sytuacjami, w których padły gole, oba zespoły nie stworzyły sobie wielu okazji podbramkowych. Jeśli chodzi o Garbarnię, brak zagrożenia ze strony gospodarzy to zasługa dobrej postawy defensywy kierowanej przez rekonwalescenta z trzecioligowej drużyny Brązowych, Kamila Moskala.

W 60. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Siedlarza odbitą od muru piłkę dobijał Kowalik, ale Bartków był na posterunku. W 72. minucie piłka po strzale Kowalika z dystansu także padła łupem bramkarza gospodarzy. W 74. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Kowalika z rzutu wolnego tak nieszczęśliwie interweniował Bentkowski, że wepchnął piłkę do własnej bramki.

W 78. minucie Kozik po świetnym odbiorze i kapitalnej indywidualnej akcji strzelił po długim rogu nie do obrony. W ostatniej minucie Jan Zygmunt z 40 metrów trafił w poprzeczkę. Trzy punkty zostały zaksięgowane przez gości po ciężkiej boiskowej harówce.

W następnym spotkaniu Garbarnia II zmierzy się na własnym boisku z liderem II grupy krakowskiej Klasy Okręgowej - Prokocimiem. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 9 października br., o godzinie 11:00.