Strona główna > Główna środek > V liga
KO II Kraków (26): Szczyt bez znaczenia2015-06-21 01:04:00

W ostatniej kolejce KO II Kraków zmierzyły się dwie czołowe drużyny, ale nie miało to już wpływu na układ tabeli. Skawinka awansowała do IV ligi, a Kaszowianka zajęła drugie miejsce.

Z okręgówki spadły zespoły Liszczanki i Pozowianki.

Klasa Okręgowa Kraków II (sobota, 17:00)

Sokół Kocmyrzów - Prokocim Kraków 1-1 (1-0)

1-0 Kamil Sznajder 10

1-1 Piotr Sierant 56

Sędziował Maksymilian Imioło (KS Kraków). Bez kartek.

Lotnik Kryspinów - Garbarnia II Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Antoni Jaroszyński 84

Sędziowali (dobrze): Paweł Bagan oraz Radosław Brózda i Piotr Gawin (KS Kraków). Żółte kartki: Łukasz Szymański, Aleksander Lipiński - Mateusz Mlostek, Artur Krzeszowiak.

LOTNIK: Paweł Białecki - Andrzej Lorek, Marcin Kwater, Bartosz Basiński, Aleksander Lipiński, Jakub Zosiuk, Jurand Satora (57 Tomasz Kuchasz), Rafał Gudz, Paweł Rechemtiuk, Patryk Konik (70 Krzysztof Medes), Łukasz Szymański.

GARBARNIA II: Damian Paździor - Jan Zygmunt, Sławomir Zygmunt, Mateusz Mlostek, Anthony Schacherer, Piotr Ferens (46 Michał Kozik), Artur Krzeszowiak, Amadeusz Bufnal, Krystian Żakowicz (77 Łukasz Machno), Antoni Jaroszyński (85 Patrycjusz Kaim), Jewgen Szewczenko (46 Jakub Kozioł).

W ostatnim spotkaniu sezonu 2014/15 druga drużyna Garbarni pokonała w Kryspinowie ekipę Lotnika 1-0, a zwycięskiego gola zdobył Antoni Jaroszyński w 84. minucie.

Mecz nie miał już znaczenia dla układu tabeli II grupy krakowskiej Klasy Okręgowej, bowiem wszystkie rozstrzygnięcia w sprawie awansu i spadku zapadły w poprzedniej kolejce. Zachowujący status piątoligowca gospodarze zagrali bez obciążeń i dość długo dawali Brązowym odpór, a ostateczny rezultat był sprawą otwartą do ostatniego gwizdka.

W 11. minucie po akcji na skrzydle i dośrodkowaniu Piotra Ferensa obrońcy gospodarzy w ostatniej chwili wybili piłkę poza boisko, uprzedzając podążających do niej garbarzy. Oskrzydlające akcje Młodych Lwów  były bardzo groźne, ale w dwóch następnych sytuacjach napastnicy gości znajdowali się na pozycjach spalonych.

W 30. minucie po kontrze Lotnika w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Szymański, ale po jego strzale pika powędrowała daleko od słupka. W 32. minucie strzał Ferensa w ostatniej chwili zablokował Bartosz Basiński. W 34. minucie Damian Paździor wygrał pojedynek sam na sam z Pawłem Rechemtiukiem, choć wydawało się, że Lotnik nieuchronnie obejmie prowadzenie. W 36. minucie Amadeusz Bufnal strzelał z dystansu, piłka nieznacznie minęła słupek.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnych ataków gości. W 47. minucie Jaroszyński uderzał tuż obok słupka. W 50. minucie niewiele nad poprzeczką przymierzył Sławomir Zygmunt. W 59. minucie po rajdzie na lewej flance przedarł się w pole karne Jaroszyński, jednak gorzej już było z siłą strzału i Paweł Białecki bez kłopotu zaopiekował się piłką. W 60. minucie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Paździora, Basiński głową posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Z podobnym skutkiem pod przeciwną bramką główkował Jaroszyński, po rzucie rożnym wykonanym przez Sł. Zygmunta w 68. minucie. W 74. minucie po faulu Mateusza Mlostka gospodarze wykonywali rzut wolny sprzed linii pola karnego. W przypadku tego stałego fragmentu gry skończyło się tak samo, jak z panującą w czasie meczu aurą: z dużej chmury mały deszcz.

W 84. minucie Amadeusz Bufnal zagrał do Anthonego Schacherera w pole karne, kapitan Brązowych wycofał piłkę przed szesnastkę do Antoniego Jaroszyńskiego, który mocnym lobem pokonał wysuniętego z bramki Białeckiego.

I tak trzech Panów A. (Amadeusz i dwóch Antonich) przesądziło o zwycięstwie podopiecznych trenera Stanisława Śliwy nad Lotnikiem, który na własnym terenie zawsze był niewygodnym rywalem dla zespołu z Ludwinowa.

Liszczanka Liszki - Pozowianka Pozowice 3-0 (3-0)

1-0 Bernard Szeller 1

2-0 Daniel Barcik 16 (samob.)

3-0 Dariusz Szymula 37

Sędziowała Daria Listwan (KS Kraków). Żółta kartka: Radosław Chciuk (Liszczanka).

Skawinka Skawina - Kaszowianka Kaszów 2-2 (2-1)

1-0 Szczepan Mrowiec 4

1-1 Daniel Goczał 14

2-1 Piotr Figiel 18

2-2 Damian Stolarski 70

Sędziował Maciej Koster (KS Kraków). Żółte kartki: Krzysztof Krauz - Tomasz Armatys.

Piast Wołowice - Podgórze Kraków 2-4 (0-1)

0-1 Przemysław Polny 35

0-2 Wojciech Ochałek 54

1-2 Przemysław Mitana 58

1-3 Łukasz Muskalski 60

1-4 Sebastian Sapała 76 (karny)

2-4 Konrad Łęcki 90 (karny)

Sędziował Tomasz Żelazny (KS Kraków). Żółte kartki: Jakub Kosek - Oleksandr Kotiv.

Borek Kraków - Złomex Branice 4-0 (1-0)

1-0 Rafał Łatka 22

2-0 Piotr Piaskowski 47

3-0 Tomasz Pulchny 76

4-0 Piotr Piaskowski 81

Sędziował Paweł Kukla (KS Kraków). Bez kartek.