Strona główna > Główna środek > V liga
KO II Kraków (20): Skawina trzyma dystans, remis Podgórza z Garbarnią II2015-05-10 19:17:00

Skawinka wygrała z Lotnikiem 2-0 i utrzymuje przewagę nad wiceliderem z Kaszowa.

Klasa Okręgowa Kraków II, 20. kolejka:

Sobota

Borek Kraków - AP Kmita Zabierzów 1-1 (1-1)

0-1 Jan Goryczka 8

1-1 Michał Dąbrowski 43

Sędziował Sebastian Krasny (KS Kraków). Żółte kartki: Patryk Perlikowski - Michał Barnaś, Michał Majgier.

Podgórze Kraków - Garbarnia II Kraków 1-1 (0-0)

1-0 Sebastian Sapała 56

1-1 Amadeusz Bufnal 82

Sędziowali: Maciej Koster oraz Mikołaj Korcala i Rafał Wiewiór (KS Kraków). Żółta kartka: Wojciech Waś (Garbarnia II).

PODGÓRZE: Bartłomiej Grabowski - Adrian Bańka (73 Dariusz Knap), Oleksandr Kotiv, Tomasz Matoga (78 Adam Cichoń), Łukasz Muskalski, Wojciech Ochałek, Michał Pitala, Przemysław Polny, Sebastian Sapała, Jerzy Urban (46 Jarosław Chryczyk), Marcin Wiater.

GARBARNIA II: Piotr Syrek - Jan Zygmunt, Sławomir Zygmunt, Artur Krzeszowiak, Anthony Schacherer - Karol Jędrzejczyk (62 Łukasz Litwin), Wojciech Waś (89 Adam Jawor), Amadeusz Bufnal, Krystian Żakowicz - Łukasz Machno (62 Adrian Paliś), Szymon Palczewski (85 Bartosz Prochownik).

Rezerwa Garbarni zremisowała rozegraną na stadionie przy ul. Dekerta derbową potyczkę z Podgórzem. Mimo kilku sytuacji do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, a od 56. minuty Brązowi przegrywali 0-1. Młodym Lwom udało się dogonić rezultat za sprawą kapitalnego uderzenia Amadeusza Bufnala.

W pierwszych pięciu minutach dwukrotnie przed szansą zdobycia bramki stawał Szymon Palczewski, za pierwszym razem na przeszkodzie stanął obrońca gospodarzy, który wyekspediował piłkę na rzut rożny, za drugim skończyło się na bocznej siatce. W odpowiedzi strzelał Wojciech Ochałek, jednak Piotr Syrek był na posterunku.

Strzał Jana Zygmunta sparował na korner Bartłomiej Grabowski, a Amadeusz Bufnal przymierzając z 25 metrów pomylił się nieznacznie. W 31. minucie gości od utraty gola uratowała poprzeczka, po strzale Ochałka z rzutu wolnego. Końcówka pierwszej połowy należała do Brązowych, ale Palczewski po zagraniu J. Zygmunta posłał piłkę obok słupka, a Bufnal korzystając z podania Artura Krzeszowiaka strzelił nad poprzeczką.

W 48. minucie Karol Jędrzejczyk zaadresował prostopadłą piłkę do Palczewskiego. Futbolówkę po strzale "Palca" wypluł przed siebie bramkarz Podgórza, a jego koledzy z obrony wybili ją na korner. Za chwilę Syrek obronił strzał Ochałka, ale w 56. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po rzucie wolnym golkiper Garbarni piąstkował piłkę, a w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Sebastian Sapała strzałem po rykoszecie umieścił ją w bramce.

W 63. minucie Syrek kapitalną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo po strzale głową Ochałka, gdyby zmierzająca w samo okienko piłka wpadła do bramki, mogłoby być już "po ptokach".

Dwukrotnie przed szansą wyrównania stawał Adrian Paliś, po podaniach Palczewskiego i Sławomira Zygmunta. Za pierwszym razem interweniowali obrońcy, za drugim bramkarz Podgórza, w obu przypadkach kończyło się na rzutach rożnych. W 75. minucie Grabowski obronił strzał Bufnala z 16 metrów.

W 82. minucie Amadeusz Bufnal wstrzelił się wreszcie w bramkę rywali i kapitalnym uderzeniem z linii pola karnego ulokował piłkę tuż przy słupku bramki Podgórza.

Derby dzielnicy Podgórze zakończyły się, po niezłym spotkaniu, podziałem punktów. I jak to w takich przypadkach bywa, choć każdy z rywali rozpamiętuje swoje szanse, to jednak po cichu uczestnicy potyczki są raczej zadowoleni. Bo przecież w derbach najgorsza jest porażka...

Skawinka Skawina - Lotnik Kryspinów 2-0 (0-0)

1-0 Piotr Bagnicki 76

2-0 Damian Basista 89

Sędziował Michał Bargiel (KS Myślenice). Żółte kartki: Łukasz Szymański, Aleksander Lipiński, Bartosz Basiński, Andrzej Lorek.

Złomex Branice - Prokocim Kraków 4-3 (1-1)

4-3 Diouf Cheikh Ahmed Tidiane 90+2

Sędziował Sławomir Tomczyk (KS Olkusz). Żółte kartki: Tomasz Wojdyła, Marcin Marut, Mateusz Olszański, Michał Dolczak, Mateusz Łobodziński (Prokocim).

7-0 Damian Stolarski 75

Sędziował Jan Dzik (KS Kraków). Żółte kartki: Daniel Goczał, Michał Twaróg (2) - Grzegorz Korzeniowski (2). Czerwone kartki: Michał Twaróg (60, druga żółta) - Mateusz Stokłosa (70, niesportowe zachowanie), Grzegorz Korzeniowski (75, druga żółta).

Mecz rozpoczął się z 20-minutowym poślizgiem z powodu późnego przybycia drużyny gości.

Pozowianka grała w dziewiątkę, od 75. minuty - po dwóch czerwonych kartkach - już w siódemkę. W 80. minucie kontuzji doznał Dominik Seremak i zespół z Pozowic został zdekompletowany. Sędzia przerwał spotkanie, zapewne orzeczony zostanie walkower 7-0.

Piast Wołowice - Sokół Kocmyrzów 2-5 (0-1)

0-1 Paweł Zawrzykraj 23

0-2 Paweł Zawrzykraj 46

1-2 Rafał Tomczak 70

1-3 Daniel Zimny 75

2-3 Rafał Tomczak 88

2-4 Kamil Sznajder 89

2-5 Paweł Zawrzykraj 90+1

Sędziował Artur Kijak (KS Kraków). Żółta kartka: Jakub Kosek (Piast).